Jak jsem volal Gottovi

Jak jsem volal Gottovi
Foto: archiv interpreta  /  Karel Gott.
Uherské Hradiště Kultura 17 / 04 / 2012

Na začátku všeho byl nápad zkontaktovat žijící hvězdy z filmu Kdyby tisíc klarinetů a poprosit je o přání hercům Slováckého divadla k blížící se premiéře. Evu Pilarovou, Hanu Hegerovou, Pavlínu Filipovskou i Jiřího Suchého jsem sehnal snadno. Pak jsem ale zatoužil i po největší hvězdě - po Karlu Gottovi.
Telefonní číslo mi poslala známá televizní režisérka. „To by mohlo být ono,“ přemýšlel jsem nad šestičíslím složeným z osmiček a čtyřek. První telefonát byl neúspěšný. Mistr měl vypnutý mobil. Dívám se na jeho webové stránky - ty říkají, že je ve Švýcarsku. Další pokus se rovněž nepovedl. Telefon zvonil a zvonil a nikdo jej nebral. Dívám se na web - Mistr je doma. Asi spí.
Počíhal jsem si na něj v úterý okolo poledne, protože jsem věděl, že v té době má natáčet rozhlasový pořad. Po dvou zazvoněních se ozval kýžený, i když trošku nervózní hlas: „Ano?“ A sakra - jak mám poznat, jestli je to on? Snažím se tóny těch tří písmen napasovat do hitu včelky Máji, do Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš. „Pane Gotte, měl bych prosbu,“ začal jsem poté, co jsem se představil. Nenásledoval smích, což znamenalo, že mluvím se skutečným Mistrem!
Vyslechl si mě a začal být příjemnější. „Na film si už nepamatuji. Je to dávno. Nejlepší by ale bylo, kdybyste za mnou z Hradiště přijeli a popovídali bychom si o tom.“ „Všichni?“ vyděsil jsem se a představoval si zájezd třicítky uherskohradišťských herců za legendou na Bertramku. „Nebylo by lepší, kdyby přijel fotograf a natočili bychom vzkaz, který by se pak dal pověsit na internet?“ nabízím. „Média? Vyloučeno!“ lekla se hvězda. „Dobrá, přijedeme,“ rezignoval jsem a po dalších třech zdvořilostních větách zavěsil. Jak to dopadlo? Dozvíte se příště.

autor: Josef Kubáník

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace