Jak se zaskakuje za maroda

Jak se zaskakuje za maroda
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 30 / 10 / 2018

I v divadelním provozu se občas přihodí, že někdo onemocní nebo si přivodí nepříjemný úraz. Tato situace potkala i Slovácké divadlo, kdy se na chvíli mimo hru ocitl jeden z nejvytíženějších členů souboru David Vaculík. Ten je mimo jiné jedním z hlavních protagonistů čistě mužské komedie Večer na psích dostizích, kterou nastudoval režisér a ředitel divadla Michal Zetel. A jelikož divadlo se jen tak zastavit nemůže, musí občas někdo zaskočit, což tentokrát potkalo herce Jiřího Hejcmana.
„Nestalo se to poprvé. Kdysi před lety mi v sobotu zavolali z divadla, že onemocněl Petr Čagánek, a v neděli měla být pohádka. Hrál Honzu. Což o to, záznam z inscenace byl, text taky, problém byl v tom, že zrovna probíhaly Slavnosti vína a já probíhal s nimi,“ říká s úsměvem herec a dodává, že vše s vypětím sil dobře dopadlo, ale nahradit zraněného Davida Vaculíka v komedii Večer na psích dostizích zrovna jednoduché nebylo.
„Kluci jsou v podstatě pořád na jevišti, textu je tam opravdu dost, musí být pořád ve střehu, občas se stane něco nečekaného, takže člověk musí znát velmi dobře dané situace, nejen samotný text. Je tam i prostor pro jistou dávku improvizace, no lehké to nebylo,“ dodává a shrnuje, že nakonec to ale byla výborná zkušenost. „Byly to trochu nervy a obava, ale na druhou stranu je to parádní adrenalin,“ uzavírá. Jak mu záskok v komedii Večer na psích dostitích jde, mohou diváci posoudit i tento čtvrtek.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace