Jak to vidí diváci: dnes Eva Fialová

Jak to vidí diváci: dnes Eva Fialová
Foto: ilustrační foto
Uherské Hradiště Kultura 13 / 06 / 2021

Eva Fialová z Valašských Klobouk pracuje v Českém červeném kříži a pro své kolegy i širokou veřejnost organizuje už 10 let zájezdy do Slováckého divadla.

„Nejsme předplatitelé, ale vždycky si hlídáme, co mají ve Slováckém divadle nového. Vyhlédneme si inscenaci a až jsou k dispozici lístky, naplníme autobus kolegy z Českého červeného kříže, kamarády, ale i kýmkoli, kdo z Klobouk chce do divadla, a jedeme,“ popisuje.

Když vzpomíná na největší zážitky spojené se Slováckým divadlem, vybaví se jí tři inscenace. „Tou první je Harold a Maude, kde hrála má jmenovkyně, úžasná Květa Fialová,“ usmívá se. „To, co na jevišti vytvořili s Jožkou Kubáníkem, bylo nezapomenutelné. Dvakrát jsem si zajela na muzikál Cikáni jdou do nebe, ten mě úplně uhranul. A do třetice k nám do Valašských Klobouk do kulturního domu přijel Tomáš Šulaj s představením pro jednoho herce Autobus na lince 21. Měla jsem pocit, že nehraje, ale komunikuje přímo se mnou,“ vypráví Eva Fialová.

 Jako na party v obýváku

Na Slováckém divadle obdivuje jak jeho dramatické umění, tak přístup herců k divákům. „Oceňuji, že je to sice malá scéna, méně herců, ale jsou všichni famózní. Divadelníci umí být srdeční a laskaví. Když přijdete do divadla, máte pocit, jako byste byli u někoho na party v obýváku. Navíc když se pak potkáte na Žhavém běhu Slováckého léta s herci, kteří se s vámi v pohodě vyfotí, společně plivete krev a pak se v cíli poplácáte po rameni, že jste to spolu zvládli… Možná obličeje herců ze Slováckého divadla nejsou tak známé jako těch pražských. Ale podobný zážitek vás s těmi slavnějšími asi nečeká,“ popisuje dojmy spojené nejen s divadelními prkny Eva Fialová.

Spolu s kolegy se chystá 29. června na Romea a Julii. „Věřím, že když do toho Slovácké divadlo vloží své umění, bude to zase večer, na který dlouho nezapomeneme,“ uzavírá Eva Fialová.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace