Jaké nosili ze školy vysvědčení?

Jaké nosili ze školy vysvědčení?
Uherské Hradiště Kultura 02 / 07 / 2018

prozrazují uherskohradišťští herci

Školní rok právě skončil, děti „posbíraly“ vysvědčení a vyrazily vstříc vytouženým letním prázdninám. Ty se týkají, jak je známo, také herců. Divadelníci prozradili, jak to s vysvědčením měli oni a zda se na ně těšili, nebo naopak byla pro ně noční můrou.

David Macháček:

Já měl vysvědčení nudné, téměř vždy vyznamenání, ale těšil jsem se na odměny od babiček. Někdy ho nechtěly ani vidět a už mi něco dávaly.

Pavel Majkus:

Na vysvědčení jsem se celkem těšil, učení mi šlo a co trochu skřípalo, to se už muselo nějak vydržet. A prázdniny, ty krásné 2 měsíce, byly jisté, to žádné vysvědčení nemohlo na dlouho pokazit.

Pavel Hromádka:

Noční můra pro mě vysvědčení ani škola nikdy nebyly. Nejen proto, že jsem se dobře učil (vlastně ne že bych se dobře učil, ale spíše jsem měl dobré známky, téměř bez učení), ale i proto, že u nás školu nikdo příliš neprožíval, že by jako bylo důležité, jestli mám známku takovou nebo takovou, to teda ne. Jistě, kdyby šlo o čtyřky či pětky, asi by byl přístup jiný. Že to ve škole jde, se považovalo za samozřejmé. A já to taky tak bral. A že se někdy něco nepovedlo, i to k tomu patří. Asi jsem se ale na vysvědčení těšil. Přece jen je to slavnostní chvíle a jakási odměna, ohodnocení, zvěčněné na papíře.

Pavlína Hejcmanová:

Mě škola bavila, takže já jsem vysvědčení nijak neprožívala. Těšila jsem se na něj hlavně proto, že pár dní po rozdávání vysvědčení jsme s bráchou odjížděli na skautský tábor a tam to bylo vždy naprosto skvělé.

Monika Horká:

Vysvědčení mi bylo jedno. Na základce jsem měla vždycky samé, takže se s tím nakonec počítalo a vytřískala jsem z toho doma stěží nanukáč. Na střední jsem samé rozhodně neměla, ale překvapivě mi to bylo taky jedno. Život byl úúúžasný!


Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace