Jan Potměšil: Ve Slováckém divadle je vždy úžasná atmosféra

Jan Potměšil: Ve Slováckém divadle je vždy úžasná atmosféra
Foto: ČSFD.cz  /  Herec Jan Potměšil (uprostřed) v pokračování slavného filmu Bony a klid.
Uherské Hradiště Kultura 20 / 02 / 2017

Dnes čeká milovníky dobrého divadla a silných příběhů svátek. Od 19.00 začne herec Jan Potměšil spolu s kolegy pražského Spolku Kašpar rozehrávat v režii Jakuba Špalka strhující inscenaci Růže pro Algernon. Téměř osm stovek repríz hovoří za vše - jde o jednu z nejúspěšnějších insceací v republice.
    
Když je hraní svátkem
Povídka amerického spisovatele Daniela Keyese Růže pro Algernon mě totálně dostala hned po prvním přečtení. Příběh člověka, který nemá na začátku výhodnou startovní pozici, ale má v sobě silnou touhu, odvahu, naději a důvěru, je neuvěřitelně silný. Bylo to krátce po mém úrazu a návratu do života, zasáhla mě samozřejmě i paralela s mou vlastní životní situací,” vzpomíná Jan Potměšil. Hlavní hrdina Charlie Gordon je člověk s velkým a otevřeným srdcem. Proto je setkání s ním taková výzva. Myslím, že jsme si navzájem dali mnoho vlastností. Každý večer, kdy Růže pro Algernon hrajeme, je pro mě velkým svátkem, protože mi umožňuje prožít během hodiny a půl celý jeden život,” říká oblíbený herec o postavě, která, jak se píše v anotaci k inscenaci, chce být chytrá.

Co se může stát při představení
Jan Potměšil, jenž odehrál téměř osm stovek repríz, vzpomíná i na chvíle, kdy musel s kolegy řešit nečekané situace. Jednou se mi například přímo při představení zlomila brzdička na vozíku, ale tak, že se kolo nemohlo otáčet. To byl adrenalin! Musel jsem požádát doktorku Kinianovou, zda by pan doktor nemohl přinést kladivo. Nakonec jsme museli vyměnit celý vozík za jiný, ale byl to boj, protože přitom jsme museli pořád hrát. Pro nás i pro diváky to byl myslím nezapomenutelný zážitek.”

Srdeční záležitost ve Slováckém divadle
A jak se herec známý z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, z filmu Bony a klid a z dalších úspěšných snímků těší do Hradiště? Ve Slováckém divadle jsem měl čest hrát už několikrát. Vždy tu byla úžasná a vstřícná atmosféra, na kterou se nezapomíná, skvělí diváci. Už teď se moc těším, že se k vám vypravíme a zažijeme to znovu. Navíc tu budeme hrát představení, které je srdeční záležitostí nás všech,” uzavírá Jan Potměšil. Představení inscenace Růže pro Algernon začíná ve Slováckém divadle dnes v 19.00.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace