Jan Rosák: Podobné záletné dědky důrazně odsuzuju!

Jan Rosák: Podobné záletné dědky důrazně odsuzuju!
Uherské Hradiště Kultura 21 / 03 / 2010

Říkáme si zdravé jádro Amfory, ostatní nás přezdívají „údolí sviní“…

Sympaťák Jan Rosák, český rozhlasový a televizní hlasatel, scenárista, voiceover, příležitostný herec a moderátor, stále patří k naší moderátorské špičce. V současné době pracuje hned v několika projektech. Jedním z nich je i divadelní komedie Aby bylo jasno autora Alana Ayckbourna, jednoho z nejpopulárnějších současných anglických renomovaných dramatiků, jehož styl připomíná Woodyho Allena.

Komedie, ve které účinkuje společně s Danou Homolovou, Veronikou Novou a Otto Kalusem, by se klidně mohla jmenovat Jeden o koze, druhý o voze. Jan Rosák zde ztvárňuje stárnoucího manžela a nepolepšitelného holkaře Filipa. Společně s ním a celým divadelním spolkem se můžete od srdce zasmát ve středu 24. března v Klubu kultury v Uh. Hradišti.

O tom, jak se slavný moderátor se svou rolí ztotožňuje, jak v současnosti žije a jak se do Uh. Hradiště těší, se dozvíte z následujícího rozhovoru pro čtenáře iDOBREHO DNE.


Jste slavný moderátor, kterého proslavily zejména zábavně-soutěžní pořady. Není vám po nich smutno? Dnes se jich zrovna moc nepřipravuje...

Tak to máte pravdu, soutěže z televizí nějak vymizely. Je pro ně mnohem jednodušší nechat si natočit seriály, které jsou jednak drogou pro diváky a jednak se relativně lacinou výrobou televizním společnostem vyplatí. A jestli je mi po nich smutno? Po některých ano, po některých méně, ale třeba takový Videostop byl moje „srdeční záležitost“ a chybí asi nejen mně…

Jste i členem divadelního spolku - jaká náhoda vás k němu zavedla?

Ta náhoda se jmenuje Dana Homolová. Říká, že mě doporučil Vašek Vydra, se kterým jsem hrál v muzikálu Švejk v Divadle Gubernia, a že prý jsem se jí hodil typově. No každopádně mně tím, že si mě ke spolupráci vybrala, udělala radost.

Přijedete s hrou Aby bylo jasno - jak se ztotožňujete se svou postavou Filipa?

Filip - to je pro mě typický herecký protiúkol! Já takový vůbec samozřejmě nejsem, jsem šťastně už 33 let ženatý a podobné záletné dědky důrazně odsuzuji! Fuj, fuj, fuj!

Co jste s partou, se kterou na zájezdech trávíte hodně času, zažil?

Hrajeme spolu teprve od listopadu, takže nic dramatického jsme spolu ještě nestačili zažít, a je to možná dobře, protože všecko zatím klape jako dobře namazaná mašina.

O co je divadlo náročnější než televizní či rozhlasový přenos?

To je něco úplně jiného. Sice na to na divadle nejsem sám, což jako moderátor většinou bývám, text už znám taky dobře a nemusím mít kvůli paměti nervy, ale zato mám zase trému, abych včas nastoupil a nepokazil souhru kolegům hercům.

Hrajete fotbal s proslulou Amforou. Jaké je nejprobíranější téma starých kamarádů?

Je to naprosto přesně úměrné našemu přibývajícímu věku. Vlastně se na nás dá krásně aplikovat tenhle vtip: Spolužáci se dohadují, kde se sejdou po 10 letech od maturity, a jeden navrhne hospodu U kavalíra. A proč tam? No tam je nádherná servírka. Po 20 letech se dohadují zase a zas navrhne někdo hospodu U kavalíra. A proč tam? No tam je přece skvělý pivo. Uplyne zase 10 let a už zase někdo navrhne, že by se mohli sejít U kavalíra. A proč tam? No tam ti udělají jakýkoli dietní jídlo! A po 40 letech zase návrh, že by to šlo U kavalíra. A proč tam? No - protože tam jsme ještě nebyli…

Zažijete s nimi hodně legrace, nebo už jste se dostali do věku, kdy se z vás stali usedlí pánové?

Přál bych vám být aspoň chvilku u toho, když se třeba na nějakém zahraničním zájezdu sejdou Pepa Náhlovský, Jiřina Bohdalová, Karel Šíp, Petr Novotný a moje maličkost. My sami si říkáme „zdravé jádro Amfory“. Ale ostatní nám říkají jinak. A nevím, proč zrovna „údolí sviní“…?!

Máte nějaký nesplněný sen?

Nemám. Mně se docela dost snů splnilo. Vlastně jeden už asi nestihnu. Chtěl jsem kdysi vyhrát Wimbledon. Ale nějak jsem s tím tenisem asi začal moc pozdě…

Máte nějaký vztah k Uh. Hradišti?

Kromě toho, že je to pěkné město, tak tu kdysi bydlel můj „spoluzávodník“ z Ford Fiesta Cupu Franta Blažíček a pak kamarád Mirek Valenta. Oba jsou už bohužel na pravdě Boží, ale zase je tu dneska doma kolega ze souboru Otta Kallus! A ten je hodně živej! Však se přijďte podívat!

 

autor: IVA TYMROVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace