Ještě neměli premiéru a diváci už skupují lístky

Ještě neměli premiéru a diváci už skupují lístky
Uherské Hradiště Kultura 27 / 05 / 2013

Už toto úterý herci oblečou kostýmy a poprvé uvidí kompletní scénu. Připraveni jsou i osvětlovači a zvukaři, programové oddělení hlásí zvýšený zájem o lístky. Ano, je to tak - komedie Nájemníci jde do finále, premiéra proběhne už příští sobotu.
„Všechno jde přesně podle plánu, ta nejnáročnější část zkoušení je ale před námi,“ říká představitel hlavní role Jiří Hejcman, který musel do hlavy dostat přes sto stran textu. „Teď dáváme dohromady už nazkoušené scény a zjišťujeme, jestli všechny situace fungují. Nechceme diváky s režisérem Zdeňkem Duškem ochudit ani o jeden vtip. A že jich v Nájemnících je,“ dodává herec, který si podobný styl humoru už vyzkoušel v komedii 1+2=6.
Někteří herci vytvoří zcela nečekané postavy, se kterými nemají žádné zkušenosti. „Hraji zřízence pohřebního ústavu. To jsem ještě nehrál. Snažím se odvézt z jednoho domu mrtvolu a nějak se mi to všechno komplikuje,“ prozrazuje například Kamil Pulec. Jeho kolega Josef Kubáník zase vytvoří roli manželského poradce. „Když jsem si komedii četl poprvé, bylo mi té mé postavy až líto. Pořád chce přijít na kloub tomu, kdo je kdo, a pořád se mu to nedaří,“ vypráví.
Diváci se na komedii těší natolik, že v divadle byli nuceni doslova na poslední chvíli změnit červnový program a přidat mimořádnou reprízu komedie na čtvrtek 27. 6. „Vstupenky jsou v prodeji od konce minulého týdne,“ potvrzuje Blanka Kupová z programového oddělení divadla. Za týden přineseme o komedii obsáhlý materiál. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace