Ještě pořádně nezačali zkoušet a pohádka je už vyprodaná

Ještě pořádně nezačali zkoušet a pohádka je už vyprodaná
Foto: Marek Malůšek  /  Gratulace režiserce od Tomáše Šulaje.
Uherské Hradiště Kultura 03 / 03 / 2017

Stačilo oznámit, že ve Slováckém divadle začíná vznikat pohádka Špalíček veršů a pohádek, a mezi diváky zavládlo nadšení. Způsobilo je nejenom zjištění, že herci myslí na děti a připraví pro ně novou pohádku, ale také to, že se na jevišti objeví známý titul, který si mnozí pamatují z doby, kdy byli sami děti, a zároveň i jméno režisérky. Novinku totiž připravuje Zoja Mikotová, známá například jako režisérka Pinocchia, dojemného Oskara a růžové paní či krásného Deníku Anny Frankové.
Pohádku začali herci v divadle zkoušet minulou středu. Jméno paní režisérky je jistotou, že děti čeká opravdový zážitek. Málokdo zná dětskou duši tak dobře jako paní Zoja,” říká Josef Kubáník, jenž s jmenovanou režisérkou před pěti lety připravil Oskara a růžovou paní, inscenaci, která mu vynesla cenu Největší z pierotů i nominaci na Cenu Alfréda Radoka. Těším se, že i tentokrát objevíme svět, ve kterém je dobře dětem i dospělým, protože v něm zkrátka všechno dobře dopadne,” věří herec.
Spolu s ním se evidentně těší i diváci. Dubnová premiéra Špalíčku veršů a pohádek je totiž už od chvíle, kdy divadlo oznámilo jeho přípravu, vyprodána, divadelníci ale neváhali a na květnový program přidali další reprízu. Vstupenky na ni jsou v prodeji.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace