Ježíš z muzikálu bude koncertovat na Malé scéně

Ježíš z muzikálu bude koncertovat na Malé scéně
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 23 / 02 / 2023

V úterý 14. března odehraje a odzpívá Tomáš David na prknech Slováckého divadla už po jednatřicáté roli Ježíše v kultovní rockové opeře Jesus Christ Superstar. Že je skvělý zpěvák, který byl právem nominovaný na Thálii, dokazuje při každé repríze.

Málokdo ale ví, že je i talentovaný skladatel. Společně s kapelou Naive Collective to předvede na Malé scéně Slováckého divadla jen o pár dnů později, v pátek 17. března.

„Jde o poměrně nový autorský projekt a i za něj může muzikál Jesus Christ Superstar. Právě během jeho zkoušení jsem si povídal s Petrem Ptáčkem, který hraje na bicí, že bych o nějakou dobrou kapelu stál. A on navrhl, abychom vzali k sobě ještě Honzu Navrátila, který hraje na kytaru, sehnal jsem klávesáka a basáka a Naive Collective byl na světě,“ prozrazuje Tomáš David. „Muzika je vedle herectví moje druhá vášeň. I když mám víc hudebních projektů, veškerou svou tvůrčí i manažerskou energii teď vkládám právě do této nové kapely,“ dodává.

Dojde i na hudební překvapení

Kapela v čele s Tomášem Davidem přiveze písničky, které vychází z Tomova vnitřního života, píše je o tom, co prožívá a jak to vnímá. „Zároveň to ale není žádná nostalgie a lyrika, je to živé a ty písně mají nosné refrény. Myslím, že diváci by si domů mohli odnést mimo krásného zážitku i nějakou tu melodii, která jim utkví v hlavě,“ usmívá se.

Pro svůj první koncert v Uherském Hradišti si kapela připravila i překvapení. „Zahrajeme několik písniček, které jsou úplně nové a ještě nikdo nikdy je neslyšel, takže to bude i pro nás premiéra. Těšíme se, že společně s posluchači prožijeme moc příjemnou hodinku a půl se skvělou muzikou,“ uzavírá Tomáš David.

Vstupenky na koncert Tomáše Davida a kapely Naive Collective 17. března na Malé scéně Slováckého divadla jsou k dispozici na webu a v pokladně Slováckého divadla.

Tagy článku

TOPlist