Jindra Hojer zařadil Slovácké divadlo mezi svých pět hvězd

Jindra Hojer zařadil Slovácké divadlo mezi svých pět hvězd
Foto: SD  /  Jindra Hojer a jeho jevištní dublér.
Uherské Hradiště Kultura 04 / 09 / 2018

Jedním z nejznámějších a nejvěrnějších podporovatelů komedie Rychlé šípy Slováckého divadla je i legendární Jindřich Hojer, skutečný předobraz jedné z postav ze slavné pětice. Před několika dny oslavil 94. narozeniny a při té příležitosti vzpomněl i na uherskohradišťskou scénu.
„Když vidím Jindru Hojera na prknech Slováckého divadla, prožívám to s ním. Znám už v podstatě všechny role, protože jsem byl v Hradišti celkem devětkrát. Je to pokaždé zvláštní pocit, když do divadla přijedu. To jsou Moraváci, upřímní lidi. Tam mám kamarády celé divadlo, od osvětlovače až po herce,“ svěřil se Jindřich Hojer.
„Za svůj život vděčím rodičům, skautskému oddílu s Foglarem, kantorům na akademickém gymnáziu, kde jsem maturoval, kantorům z vysoké školy a hercům z Uherského Hradiště. To je takových pět hvězd a to jsou ty pilíře. Blíží se také pětistá repríza Rychlých šípů a herci chtějí, abych na ni přijel. Technicky se mi to zdá nemožné, ale chtěl bych tímto všem ve Slováckém divadle za všechno poděkovat,“ doplnil.
Jindřich Hojer se narodil v roce 1924 v pražských Holešovicích. Jako malý začal navštěvovat Sokol, v letech 1936 až 1940 byl členem Foglarova skautského oddílu. V roce 1943 se vyhnul nucené práci v Hamburku tím, že odešel z Prahy a nastoupil do Výzkumného ústavu organických syntéz v Rybitví, kde pracoval po třiačtyřicet let. Po odchodu do důchodu se z Pardubic odstěhoval do Kosmonos, vyučoval němčinu, rovněž v mladoboleslavské Škodovce. Dnes žije v pardubickém Domově pro seniory Dubina, kde jej před prázdninami navštívili i uherskohradišťští herci.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace