Jitka Josková a Josef Kubáník moderují koncert s Tomášem Klusem

Jitka Josková a Josef Kubáník moderují koncert s Tomášem Klusem
Foto: archiv Slováckého divadla
Uherské Hradiště Kultura 24 / 03 / 2015

Tomáš Klus, skupina Neřeš a cimbálová muzika Bálešáci budou hlavními hvězdami koncertu, který proběhne tento pátek v uherskohradišťském kině Hvězda. Nebude to však běžný koncert. Jeho výtěžek poputuje Nadačnímu fondu Krtek, který pečuje o děti s onkologickým onemocněním.
„Výtěžek koncertu bude použit jako příspěvek na výrobu speciální protinádorové vakcíny pro buněčnou terapii u některých typů zhoubných nádorů u dětí. Tato léčba ještě není zcela hrazena zdravotními pojišťovnami. Cena vakcíny pro jedno dítě činí až 300 000 Kč,“ říkají organizátoři, kteří připomínají, že v Brně, kde Krtek působí, se léčí spousta dětských pacientů z Uherskohradišťska.
Koncertem provedou herci Slováckého divadla Jitka Josková a Josef Kubáník. „U nás v rodině jsme se s Nadačním fondem Krtek potkali, když onemocněl leukémií můj synovec Kryštof. Z vlastní zkušenosti tak vím, že pro děti a jejich rodiny dělá opravdu hodně. Když mi z Krtka někdy v lednu zavolali, nabídli mi moderování koncertu a já jsem zjistil, že ten večer v divadle nehraju, okamžitě jsem kývnul a moc se těším,“ říká Josef Kubáník s tím, že se samozřejmě vzdal i s ostatními honoráře.
Divadelníci tak pokračují v pomoci nemocným dětem. V minulosti se zapojili do registru dárců kostní dřeně, před Vánoci uspořádali speciální vánoční bazar a výtěžek rovněž poslali onkologicky nemocným pacientům. Zmiňovaný koncert proběhne tento pátek od 19.00 v kině Hvězda.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace