Jitka Josková si zahrála v ruském seriálu

Jitka Josková si zahrála v ruském seriálu
Buchlovice Kultura 15 / 04 / 2014

To, že se herci Slováckého divadla stále častěji objevují na televizních obrazovkách, už asi hned tak někoho nepřekvapí. Nyní se z nich ale možná stanou hvězdy zahraničních produkcí. První krůček k tomu udělala oblíbená Jitka Josková. Minulý týden totiž v Buchlovicích natáčela jednu z rolí ruského seriálu Kateřina Veliká.
„Nabídka přišla z jedné castingové agentury a přijala jsem ji ráda, i když vůbec neumím rusky a v seriálu se jinak nemluví,“ směje se sympatická herečka, jež se při natáčení potkala s hercem Alexandrem Jacenkem. „Přiznám se, že jsem jej neznala, ale všichni tvrdili, že je v Rusku hvězda. A proč ne - kdybych tam přijela, říkala bych o sobě totéž,“ dodává se smíchem Josková, která vytvořila postavu herečky. „Mluvila jsem rusky, ale můj hlas diváci neuslyší, všechno samozřejmě předabuje rodilá herečka,“ uzavírá s tím, že čeští diváci seriál bohužel s největší pravděpodobností neuvidí. „Zatím se bude vysílat jen v ruských televizích.“
Jitka Josková se zahraniční produkcí nespolupracovala poprvé, v roce 2009 vytvořila jednu ze zásadních rolí ve slovensko-irském filmu Lištičky. Objevila se i v seriálu České televize Okno do hřbitova, nejvíce je ale známá z divadelních prken. Naposledy si zahrála hlavní roli v psychologickém dramatu Kočka na rozpálené plechové střeše. O jejím výkonu pak recenzent J. P. Kříž napsal, že je hodný přinejmenším nominace na Thálii. Mezi diváky je inscenace tak oblíbená, že ji divadlo nasadilo v mimořádném termínu na konec června.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace