Josková hraje opět v Národním divadle

Josková hraje opět v Národním divadle
Foto: archiv divadla  /  Jitka Josková.
Brno Kultura 01 / 06 / 2010

Herečka Jitka Josková má za sebou mnoho velkých rolí. A to nejenom na půdě domovského Slováckého divadla, ale také ve filmu a dokonce i na jevišti naší první scény. Nyní v Národním divadle hostuje opět. Není to však podruhé v pořadí zlatá kaplička, ale Národní divadlo Brno. „Dostala jsem nabídku hrát v čistě pohybové a velmi náročné inscenaci. Neváhala jsem a jsem ráda, že mi to pan ředitel Stránský umožnil,“ říká herečka ověnčená mnoha diváckými i odbornými cenami.
Diváci ji mohou vidět v inscenace Stanice: tančírna. „Jde o pohybové divadlo. Několik lidí se v jednu chvíli setká na stanici metra a v tu chvíli se protne několik zajímavých příběhů. Veškerý výraz, všechny emoce budeme divákům zprostředkovávat jen a jen tancem. Je to velká dřina, ale jsem moc šťastná, že se jí můžu účastnit,“ říká herečka známá svojí mimořádnou pracovitostí.
„Pro Slovácké divadlo je samozřejmě velkou reklamou, když jeho členové hostují i na jiných scénách nebo když se objevují na televizních obrazovkách a na filmovém plátně. Je to důkaz toho, že naši herci obstojí i v té největší konkurenci,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Na otázku, zda se nebojí, že kolegyni Jitku Joskovou bude chtít zlákat brněnský soubor, odpovídá klidně. „Nikdo tady nejsme napořád, je možné, že Hradiště někdo tu a tam opustí. Ale poté, co Jitka odmítla angažmá v pražském Národním divadle, jsem přesvědčený, že do toho brněnského by nešla také.“
Premiéra pozoruhodné hry režiséra Doda Gombára, na níž spolupracuje i výtvarnice hradišťského divadla Eva Jiřikovská, ale také Jitčin kamarád Ondřej Brzobohatý, proběhne 10. června 2010.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace