Josková je samá modřina. Co se s ní děje?

Josková je samá modřina. Co se s ní děje?
Foto: archiv divadla  /  Jitka Josková v roli.
Uherské Hradiště Kultura 13 / 09 / 2009

Na představení používá punčocháče v tělové barvě, aby si diváci ničeho nevšimli, v civilu nosí dlouhé oblečení. Řeč je o herečce Jitce Joskové, která se snaží zamaskovat modřiny a odřeniny po celém těle. Co se s jednou z nejpopulárnějších hereček Slováckého divadla v poslední době děje?

Redakce DOBRÉHO DNE se pokusila zjistit, co za mnohočetnými podlitinami vězí. Herečka nejdříve reagovala překvapeně, ale vzápětí se rozesmála. „Vy si asi myslíte, že jsem obětí domácího násilí, nebo že jsem se s některou kolegyní poprala o roli, že? Kdepak - všechno je to způsobeno tím, že s režisérem Pitínským právě připravujeme inscenaci Cikáni, a když zkoušíte s ním, je to někdy o zdraví,“ vysvětluje sympatická Jitka Josková. Její slova potvrzují i ostatní kolegové. „Jitka je velký dříč, ale trošku ji podezírám z toho, že je i masochistka, které dělá dobře, když se na zkoušce úplně zničí,“ přitakává herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. „Když se například zkoušela Liška Bystrouška a režisér Pitínský v dobrém rozmaru chtěl, aby vylezla na oponu, hned se na ni začala bez jakéhokoliv pudu sebezáchovy škrábat,“ vzpomíná Josef Kubáník na slavnou inscenaci, která herečce přinesla několik cen. Při přípravě inscenace Divá Bára, Jitce Joskové šlo jednou dokonce o život. S kbelíkem na hlavě si špatně spočítala cestu po jevišti a náhle se zřítila do několikametrového propadla. „Tenkrát při ní stáli všichni andělé. Dole byly stojany pro hudebníky, Jitka se na ně mohla napíchnout, mohla také spadnout tak nešťastně, že bychom museli hru přeobsazovat. Raději už na to nemysleme a buďme rádi, že to tak zázračně dopadlo,“ dodává hereččin kolega a kamarád. I Divá Bára v jejím podání byla velkolepá. Divadlo i herečka samotná díky ní získaly další trofeje a přízeň diváků po celé republice.

Jitka Josková ale tvrdí, že modřiny a odřeniny k práci patří. „Když chcete dělat práci naplno, nemůžete se na něco takového ohlížet,“ usmívá se při přípravě velmi očekávané novinky, kde bude hrát bláznivou Angelínu. „O panu Pitínském se říká, že je divadelní mág. Je to pravda. Diváci se mají nač těšit, bude to doslova divadelní koncert,“ uzavírá Jitka Josková. Velmi očekávaná inscenace Cikáni bude mít ve Slováckém divadle premiéru 17. října.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace