Jsme první! Divadlu rekord vyšel

Jsme první! Divadlu rekord vyšel
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 22 / 02 / 2016

Osm tisíc předplatitelů. Spojení skloňované v souvislosti se Slováckým divadlem ve všech pádech po celé republice je nyní potvrzeno. Právě tolik pravidelných diváků bude letos oblíbené divadlo navštěvovat, což mu přineslo nejen prestiž, ale i zápis do České knihy rekordů. “Mohlo by to vypadat, že hra je u konce, rekord se nám povedl a máme vyhráno, ale je to jinak. Teď musíme tu důvěru diváků stále udržet,” říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník a připomíná, že velká pozornost s sebou nese i velké nároky. “Každý den musíme diváky přesvědčovat, že na sobě pracujeme, že chceme být stále lepší a lepší,” dodává.
Že svá slova divadelníci myslí vážně, potvrzují mnoha inovacemi. Před koncem roku rozšířili otvírací dobu v pokladně, zavedli dárkové poukazy, při vyprodaných představeních se snaží ihned nabídnout další termín, aby diváci nemuseli na lístky dlouho čekat.
Zajímavý je i repertoár divadla. Letos na sebe strhla pozornost především komedie Bez roucha, která je považována za jednu z nejlepších, jež publikum přivádí do divadelního zákulisí. Hercům z Hradiště fandí i celá řada známých osobností, v poslední době se k Dagmar Havlové, Elišce Balzerové, Bolku Polívkovi a dalším přidala i Libuše Šafránková nebo třeba oscarový režisér Jiří Menzel.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace