Kapela Rybičky48 zachránila Uherskobrodskou pouť

Kapela Rybičky48 zachránila Uherskobrodskou pouť
Foto: archiv Uherskobrodské pouti  /  Rybičky48 a Street69
Uherský Brod Kultura 28 / 09 / 2023

K Uherskobrodské pouti kromě světových kolotočů, růžencového procesí a mší neodmyslitelně patří koncerty ve sportovní hale. O víkendu 29. a 30. září se můžete těšit na nezaměnitelnou hudební párty, která v regionu nemá obdoby.

Hvězdami pátečního večera jsou zpěvák Calin, Stein27a Sofian Madjmadj.

Sobotní program rozčísnou Rybičky48, které oslaví 20 let své existence i na Uherskobrodské pouti, a to společně s kamarády, domácí kapelou Street69, která je neodmyslitelnou součástí historie pouťových koncertů a spolu s Rybičkami48 vytvořila několik nezapomenutelných turné. „Na pódiu se také představí kapela Horizont z nedalekých Luhačovic, která svou tvorbou oslovuje posluchače různých hudebních vkusů,“ upozorňuje zpěvák Street69 a organizátor Jiří Strážnický.

Vystřelili jste s novým songem. Když jej posloucháš s odstupem, jsi spokojený?

Ano, jsem, a moc. Singl "Všechno bude dobrý" nám dělá velkou radost. Byl to pro nás takový milník. První singl, který mediálně zabodoval. Nestojí za námi žádné vydavatelství. Vše si řídíme sami. A o to větší radost mám z toho, že tuhle píseň můžete slyšet pravidelně v rádiích i na televizních hudebních kanálech. Neudělal bych nic jinak. Vše, co jsme s klukama této písničce dali, mělo tu nejlepší péči. A ten pocit se nemění ani po několika měsících. Jsem na tu píseň a všechny, kdo ji dělali, moc pyšný.

V programu Uherskobrodské pouti jsi vsadil na Calina, Stein27, nebo Sofiana Madjmadje - proč myslíš, že jsou tak oblíbení u „náctiletých"?

Je to moderní pop s přesahem do vícero stylů. A proč jsem na to vsadil? Dlouho a právem se v našem městě nesla kritika, že se pro mladší lidi nedělá žádný hudební program. Ať to byly školní či veřejné debaty, nebo studentské fóra. Kritika byla čím dá intenzivnější, tak jsem se rozhodl to změnit a jeden večer v rámci Uherskobrodské poutě mladšímu publiku věnovat. Začal jsem sledovat scénu této cílové skupiny a po pravdě, samotnému se mně to zalíbilo. Moc se na koncerty těším. Když jsem tento program začal před rokem prezentovat, hodně lidí mě považovalo za šílence. Mnozí ani netušili, co je to za umělce... Ale to že to byl skvělý tah, je už teď jasné. Poprvé v historii, co pořádám koncerty Uherskobrodské poutě, je týden před nimi večer vyprodán.

Co přivezou Rybičky48? Bude nějaký speciální set?

Kluci mně moc pomohli. On totiž jejich koncert v Uherském Brodě nebyl vůbec v plánu. Původně měla být kapela Queenie. Vše bylo dohodnuté, smlouva podepsaná a od listopadu se prodávaly vstupenky.

Někdy koncem ledna mně volá Michal Kluch (zpěvák Queenie). Sdělil mi, že mají možnost v domluveném termínu jet turné po Belgii, a požádal mě o uvolnění termínu. I když to byla nepříjemná situace, protože se koncert veřejně prodával. Pochopil jsem to a termín mu uvolnil. To jsem ještě nevěděl, jak moc jsem si tím zavařil. Ač jsem oslovil každého, kdo mě napadl a mohl by být náhradou, žádná z kapel nemohla. Ono je to totiž období, kdy mají kapely dovolenou po festivalové sezoně. Když jsme na jedné akci u skleničky tuhle situaci líčil klukům z Rybiček48, politovali mě... No a za dva dny volal jejich zpěvák Kuba Ryba, že se dohodli s kapelou, že dovolená nebude, a pokud chci, tak mně to odehrají. Neváhal jsem ani minutu. Kapela Rybičky48 pojede 14 dnů po koncertě v Uherském Brodě svoje turné s názvem OLDSCHOOL TOUR. Takže do Uherského Brodu dovezou dlouhý set, který normálně na festivalech nehrají. Bude to taková předpremiéra jejich podzimního turné.

autor: Iva Pašková

Tagy článku

TOPlist