Kdo je kdo v komedii Harold a Maude

Kdo je kdo v komedii Harold a Maude
Uherské Hradiště Kultura 03 / 01 / 2010

Květa Fialová: Bude hrát svéráznou hraběnku Maude, pro kterou není nic problém. Když se jí chce, vyleze na strom, vzápětí se pochlubí kasařským nádobíčkem a za chvíli divoce tančí. Ta role je pro paní Fialovou ušitá přímo na míru!
Josef Kubáník: Vytvoří postavu Harolda, jenž si neví rady se životem. Matka jej nutí do ženění, se svým okolím si nerozumí a jako vzdor spořádá plány na šokující sebevraždy. Vše se změní ve chvíli, kdy potká aristokratickou Maude. Ta mu ukáže, že život se dá žít úplně jinak!
Anna Slezáková-Miková: Bude představovat Haroldovu matku. Maloměstská panička se stále zabývá kadeřníky, myslí si, že synovi sežene nevěstu přes inzerát, a přitom netuší, že mu spíše škodí a všechno komplikuje. Jak to může dopadnout?
Monika Horká: Režisér ji obsadil do postavy služky, která přichází do domu Haroldovy matky a ani v nejmenším ji nenapadne, že bude svědkem tolika prapodivných situací.
Vladimír Doskočil: Čeká jej úkol psychiatra, který má zjistit, proč se Harold chová tak neuvěřitelně a co by se s tím dalo dělat. Ani on nemá zdání o tom, že více než prášky pomůže jiný pohled na život a jedno velké přátelství.
Pavel Majkus: Diváci jej uvidí v roli kněze, který si nejvíce ze všeho nepřeje, aby bylo kolem něj rušno, a přitom jako magnet přivolává ty nejneuvěřitelnější situace. Jak si s nimi poradí poté, co na návštěvě u paní Maude objeví ve vaně tuleně?
Kamil Pulec: Představí se jako zahradník, který ne a ne pochopit, že když je něco potřeba, má se to hned udělat, i kdyby to mělo způsobit někomu jinému nepříjemnost - zvláště když chce Maude na hřbitově zasadit u jednoho hrobu zcela nepochopitelně strom.
Martin Vrtáček, David Vaculík: Zahrají si duo policistů, jež má spadeno na kousky hraběnky Maude tak dlouho, až ji málem přivedou do vězení. Osud ale rozhodne úplně jinak…
Jitka Josková: Vytvoří hned tři role Haroldových nápadnic. Jedna je drzá, druhá hloupá a ta třetí - herečka. Nic horšího si mladý muž nemohl přát. A podle toho to taky dopadne.
Petr Žajdlík: I jeho role je velmi důležitá. Bude totiž hrát živého tuleně…

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace