Když Líba umřela aneb Amazonky ze Slovácka

Když Líba umřela aneb Amazonky ze Slovácka
Tupesy Kultura 18 / 04 / 2018

Rozesměje vás Prozatímní ochotnický spolek Tupesy - Zlechov - Břestek

Prozatímní ochotnický spolek Tupesy - Zlechov - Břestek uvede v neděli 22. dubna v 15.30 a 17.30 v prostorách Muzea Tupeské keramiky velkolepou premiéru divadelní komedie Když Líba umřela aneb Amazonky ze Slovácka.
Divadelní ansámbl vznikl z rodičů, kteří s Karlou Milošovou, zástupkyní školy, byli ochotni spolupracovat na půlnočních překvapeních školních plesů. „Pro naši prvotinu jsem se nechala inspirovat Dívčí válkou od Františka Ringo Čecha, kterou jsme „po slovácku“ poupravili,“ usmívá se Karla Milošová, která už má nějaký ten divadelní pátek za sebou. Než se přestěhovala na rozhraní Zlechova a Tupes, v Ostrožské Lhotě založila divadelní spolek a režijně přivedla ochotníky ke třem premiérám. „Tady mi divadlo začalo chybět. Věděla jsem, že když už se našli nadšenci, kteří přežili nácvik různých tanečních vystoupení na ples, dokáží se hecnout a jít i do divadla. S nápadem jsem obešla rodiče, o kterých jsem věděla, že si umí ze sebe udělat legraci, a všichni do jednoho se v říjnu pustili do zkoušení,“ dodává režisérka a vedoucí Prozatímního ochotnického spolku.
Po několika měsících zkoušek ve škole se ansámbl odstěhoval do Muzea Tupeské keramiky, aby si ochotníci zvykli na malý prostor. „Dalo by se dělat mnoho věcí, ale chybí kulturák s pódiem. To by pak bylo jiné kafé,“ podotýkají herci pár dnů před generálkou.
Napětí, narůstající s ubývajícím počtem dnů, které schází do premiéry, střídají výbuchy smíchu na zkouškách. „Když se všichni budou bavit alespoň tak jako my při zkoušení, bude to super,“ doufá Karla Milošová. „Nemůžu si přát víc. Už tak jsem nadšená, že jsem našla lidi, kteří jsou podobně „postižení“ jako já. Zahrajeme snad ve Zlechově i Břestku a dál se uvidí. Všichni pracujeme, nemůžeme to tedy přehánět, ale je nám spolu fajn, tak uvidíme, co přinese čas.  

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace