Kino Hvězda v objetí Cestobraní
Foto: iDobryDen.cz
Cestovatelský festival Cestobraní se už potřetí vrací do kina Hvězda s podtitulem „všude dobře, na Slovácku nejlíp“. V sobotu 23. dubna se od 14.00 můžete vydat na cesty s čajem po Gruzii, Norsku, Srí Lance a Ukrajině s Tomášem Pukšicem, Alena Žákovská povypráví o australských domorodcích nebo o běhajících Indiánech Tarahumara z hlubokých mexických kaňonů.
Pavel Neoral zavzpomíná na svou cestu na nejvyšší horu Ameriky Aconcaguu a přiblíží, jak se cestovalo v době analogové. Petra Jelénková nabídne cestu na exotický Island a moderátor festivalu Jiří Eibensteiner bude mluvit na aktuální téma Ukrajina - jak a kdy začala válka? O občerstvení se postará Lůca za Zahradního vegetu a znalec a milovník čajů Tomáš Pukšic.
V rámci doprovodného programu budou uvedeny dva vynikající filmy: Století Miroslava Zikmunda a Stingl - Malý velký Okima. „Na kopuli kina bude hrát hudba a foyer proměníme v příjemnou odpočinkovou zónu,“ říká ředitel Městských kin Uherské Hradiště Josef Korvas.