Koblížci s pověstí šílené kapely

Koblížci s pověstí šílené kapely
Foto: archiv  /  Koblížky můžete vidět naživo už v sobotu
Uherské Hradiště Kultura 19 / 02 / 2015

Klub Mír poctí v sobotu 21. února od 20.30 svou návštěvou mladá teenagerská skupina s pověstí jedné z nejšílenějších kapel na české hudební scéně a zároveň Objev roku Zlatého slavíka. Doprovodí ji pražská kapela The Snuff.
Partička Koblížci hraje od počátku vlastní, české písničky zařaditelné do teenagerovského punku zvaného mars/pop a natáčí ulítlá videa. Koblížci mají na svém kontě již tři alba a velice slušnou a věrnou základnu fanoušků. Jejich hudba je inspirována punkrockem a pódiové show jsou nekompromisní smrští, ve které jsou rozpoznatelné i jiné hudební žánry.
Předkapelou bude tentokrát mladá rocková skupina The Snuff, která vydala už druhé album. Na Mír přiveze písničky plné vzteku, vzdoru, naivity a zrady, nešťastné lásky, nespokojenosti se společností i se sebou samými.

Koblížkům jsme před koncertem na Míru položili jednu otázku.
Co se vám vybaví, když se řekne punk rock?
Josie: Vybavím se mi já. Jsem punkrocker, cítím to. Je to skvělý životní styl.
Wilip: Když se to vezme z ideologické stránky, tak toho s klasickým punk rockem nemáme moc společného. Nejsme žádní anarchisté. Doháníme to ale energií a bordelem na koncertech. Myslím si, že z tohoto pohledu nemá devadesát procent českých kapel vůbec páru o tom, co to punk rock je.
Brandy: Pro mě je punk rock můj život od třinácti let. Do té doby jsem poslouchal rap, jenomže pak přišli Blink 182 a já začal hrát na kytaru. Změnil se mi život.
Wilip: Zatímco pro řadu lidí je punk rock spojen s hudbou poloviny sedmdesátých let, pro nás je to muzika devadesátých let. Myslím tím Green Day, Blink 182 nebo třeba Iné kafe.
Brandy: Ale třeba Sex Pistols měli dobré texty.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace