Komedie 1+2=6 je letos na jevišti už dvanáctým rokem

Komedie 1+2=6 je letos na jevišti už dvanáctým rokem
Foto: Jan Karásek
Uherské Hradiště Kultura 05 / 02 / 2019

Oblíbená komedie Slováckého divadla 1+2=6 oslaví příští středu 125. reprízu. Inscenace je letos v repertoáru už dvanáctým rokem a spolu s Rychlými šípy patří k nejúspěšnějším v celé historii divadla. Uherskohradišťská scéna je navíc jediná na světě, která ji se svolením autora uvádí.
„Pořád nás to baví. Jsou to dvě komedie v jedné a obě jsou napsané brilantním způsobem. Navíc kolegové jsou tak vtipní, že se na některé pasáže i po dvanácti letech těším. Takže jsou to dvě a půl hodiny nepřetržitého smíchu,“ řekl představitel jedné z hlavních rolí Stanleyho Gardnera Josef Kubáník.
Autor Ray Cooneyho vytváří síť zápletek a patálií, která se s nesmírně komickým účinkem obplétá kolem hlavního, hrdiny záletného taxikáře, který má dvě manželky a dělá všechno pro to, aby se na to nepřišlo a zároveň doslova cvičí s divákovou bránici.
Inscenace uspěla i u diváků na Festivalu smíchu v Pardubicích, ve Slováckém divadle ji nastudoval Robert Bellan a vedle zmiňovaného herce obsadil i Zdeňka Trčálka, Jitku Hlaváčovou, Terezu Novotnou a další. Zájem je i dvanáct let od premiéry tak velký, že divadelníci minulý týden dali do prodeje vstupenky na pátek 14. června. Ostatní reprízy jsou téměř vyprodány.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace