Komedie 1+2=6 je stříbrná

Komedie 1+2=6 je stříbrná
Foto: Jan Karásek
Uherské Hradiště Kultura 29 / 04 / 2019

V divadle se přepisuje historická tabulka s nejúspěšnějšími inscenacemi. Po Rychlých šípech, které si s 490 reprízami drží nepřekonatelné první místo, se na stříbrnou příčku dotáhla bláznivá komedie 1+2=6 a odsunula tak muzikál Donaha!. „Já vím, že to zní pateticky, ale ten pocit, že jste hrál ve všech nejúspěšnějších inscenacích, které v tomto divadle za tři čtvrtě století vznikly, je prostě mazec,“ usmívá se herec David Vaculík, který vytvořil ve všech zmiňovaných inscenacích hlavní role.
Komedii 1+2=6 nastudoval režisér Robert Bellan a uherskohradišťský soubor je jediný na světě, který ji uvádí, a to přímo s exkluzivním svolením autora Raye Coonyho. Pojednává o taxikáři, který má dvě manželky a dělá všechno pro to, aby se na průšvih nepřišlo. Jedna náhoda ale způsobí, že se roztočí kolotoč omylů, nedorozumění a záměn, kdy na konci nikdo neví, kdo je kdo.
Na začátku května čeká komedii už 125. repríza, a i když je na repertoáru divadle už 12. rokem, je stále vyprodaná. Momentálně je do konce sezóny volných pouhých 40 vstupenek. Hlavní role vytvořili Zdeněk Trčálek, Jitka Hlaváčová, Tereza Novotná a Josef Kubáník.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace