Komedie 1+2=6 trhá rekordy

Komedie 1+2=6 trhá rekordy
Foto: Jan Karásek
Uherské Hradiště Kultura 17 / 02 / 2017

Kdo by to by řekl, že i téměř deset let od premiéry bude bláznivá komedie 1+2=6 patřit k nejžádanějším titulům slovácké scény. A to i navzdory osudu - rok se nehrála kvůli zranění představitele hlavní role Zdeňka Trčálka a další rok kvůli těhotenství hereček. Od loňského září je ale zase zpátky a daří se jí jako málokteré jiné. Zájem je tak velký, že poté, co publikum vyprodalo všechny dostupné reprízy, divadelníci přidali další na květen. Stačil ale jediný den v prodeji a i na ni už zmizelo přes sto vstupenek. Čím to je?
Podle mě je to tou jedinečností, protože komedie je vlastně složena ze dvou, které na sebe navazují. A nápad režiséra Bellana a dramaturgyně Ivy Šulajové spojit je do jedné a stát se jedinými na světě, kdo hru v této podobě uvádí, je k nezaplacení,” myslí si představitelka jedné z hlavních rolí Jitka Hlaváčová, která si díky ní odskočila na jeviště z mateřské dovolené.
A jsou to i výtečné herecké výkony hlavních protagonistů. Zdeněk Trčálek jako podvádějící manžel, Josef Kubáník coby jeho kamarád, který co může, to splete, a kromě jmenované herečky i Tereza Novotná v postavách podváděných manželek rozehrávají na jevišti přes dvě hodiny bláznivých situací, nečekaných improvizací a stále se stupňujících zápletek, které diváci odměňují bouřlivými potlesky na otevřené scéně.
Brzy nas čeká sto desátá repríza, v celé historii Slováckého divadla jsou úspěšnější jen Rychlé šípy a o deset repríz víc má i Donaha!, které ale určitě překonáme. To je fajn pocit, když víte, že přepisujete dějiny, ne?” těší Zdeňka Trčálka. Nakročeno k tomu má s kolegy skvěle.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace