Komedie Krabaret na Festivalu smíchu

Komedie Krabaret na Festivalu smíchu
Uherské Hradiště Kultura 03 / 02 / 2015

Po festivalu v Českém Těšíně vyrazili herci na pardubický Festival smíchu. Na obou byli jako jediní zástupci Zlínského kraje.
„Kdybychom nebyli nejlepší, nikam bychom nejeli a seděli bychom doma,“ říká s úsměvem ředitel slovácké scény Igor Stránský a připomíná, že Festival smíchu už divadelníky z Hradiště přivítal několikrát a odměnil je celou řadou cen. Jen pro připomenutí - Vladimír Doskočil získal trofej za nejlepší mužský herecký výkon v komedii Na tý louce zelený a bláznivé komedie Tenor na roztrhání a 1+2=6 vybojovaly nejcennější trofeje - tituly komedie diváků. Přitom 1+2=6 je pořád na repertoáru a brzy oslaví 100. reprízu.
Krabaret, který vyrazil do Pardubic tentokrát, byl napsaný speciálně pro slovácké herce loni a v premiéře jej diváci mohli vidět první zářijový den. Vypráví o tom, co se může stát, když si z dovolené přiveze mladá dvojice mluvícího kraba.
„Bylo to velmi povedené představení. Diváci se smáli tak, až jsme si říkali, že to bude vypadat, jako bychom si je přivezli z Hradiště,“ vzpomíná na představení ve Východočeském divadle Jiří Hejcman, který spolu s Klárou Vojtkovou vytvořili hlavní role v režii Martiny Schlegelové. Diváci, jež by chtěli viděl Krabaret v Hradišti, mohou přijít už tento čtvrtek na Malou scénu.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace