Komedii Prokletí nefritového škorpiona zahrají herci naposledy

Komedii Prokletí nefritového škorpiona zahrají herci naposledy
Foto: Filip Fojtík
Uherské Hradiště Kultura 23 / 04 / 2023

Zazářila mezi sedmi nejlepšími komediemi roku na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích, má za sebou čtyřicet repríz, zájezdy po celé republice a vidělo ji přes deset tisíc nadšených diváků. To je Prokletí nefritového škorpiona, brilantní komedie, kterou ve Slováckém divadle režíroval Zdeněk Dušek. Po dvou letech se v červnu s diváky rozloučí.

„Jsem u divadla dvacet let a vím, že s každou inscenací se dřív nebo později musíme rozloučit. Prokletí nefritového škorpiona mi bude chybět, ale na druhou stranu chápu, že je čas na jiné inscenace,“ říká Zdeněk Trčálek, který v oblíbené detektivní komedii ztvárnil hlavní roli vyšetřovatele pojistných podvodů C. W. Briggse.

Důležitou součástí představení jsou i kouzelnické triky, které předvádí Jiří Hejcman v roli iluzionisty Voltána Polgára. Naučil se je od Tomáše Šulaje, který je celoživotním kouzelníkem. A jak na sebe Jiří prozradil, ne vždy se mu vše podaří tak, jak by si představoval. „Mám tam dvě kouzla, jedno s koulí levitující za šátkem na drátku. K pobavení kolegů i diváků už občas byl vidět drátek, sem tam upadla koule. Když mám ve druhém kouzle na talíři zahasit oheň a místo něj se na něm mají objevit peníze, tak se občas prostě neobjeví,“ přiznává se smíchem Jiří Hejcman. „Po čtyřiceti reprízách už vždycky vím, kde se stala chyba. Sice to většinou svedu na to, že nefungoval mechanismus, ale co si budeme povídat, je to rukama,“ dodává.

Derniéra Prokletí nefritového škorpiona je naplánovaná na 16. června. Vstupenky diváci pořídí na webu a v pokladně Slováckého divadla.

Tagy článku

TOPlist