Koronavirus zabíjí letní festivaly!

Koronavirus zabíjí letní festivaly!
Foto: ilustrační foto
Vizovice Kultura 21 / 04 / 2020

Termín Masters of Rock se rozsekne nejpozdeji v půlce května!

Nouzový stav a s ním spojená karanténa doslova pohřbívají kulturní projekty a tradiční masové akce.

K nejdiskutovanějším letním tématům patří uskutečnění legendárního metalového svátku Masters of Rock, který by letos oslavil plnoletost. Zájem budí i plzeňský Metal Fest Open Air, na který míří stovky fanoušků ze Slovácka.    
„Snažíme se dělat, co můžeme, a věříme v lepší zítřky. Z vlády nemáme žádné oficiální vyjádření, tak zatím plánujeme obě varianty. Zvažujeme přeložení Metal Fest Open Air na září, ale je to velký risk. Spíš to vypadá, že se plzeňský festival s obohaceným programem přesune na červen roku 2021. Vše musíme rozseknout na konci dubna,“ informuje Jiří Daron, ředitel pořádajícího Pragokoncertu.
Jak to však dopadne s festivalem Masters of Rock 2020, je stále ve hvězdách. Situace je mnohem složitější už proto, že přijíždí fanoušci ze 40 zemí světa. Termín posunout o měsíc dva nelze. Kapely připravují v rámci turné unikátní programy, vezou obrovské produkce, které se nedají přehazovat. „Vypadá to, že budeme i Masters muset přeložit, ale stále v nás doutná jiskřička mikronaděje, že by se to při příznivém vývoji pandemie mohlo změnit. Pokud se tak nestane, jsme domluveni s většinou metalových hvězd, že vystoupí v roce 2021, aby naši fanoušci nepřišli o letošní line-up,“ dodává Jiří Daron, který si nechává čas do 15. května. Počítá se i s unikátní oslavou půlstoletí Judas Priest. Frontman Rob Halford si totiž nechce nějakým coronavirem nechat zkazit plánovanou megashow!
Zakoupené vstupenky obou festivalů se nebudou vracet - zůstanou v platnosti i na příští rok.
„Při přesunutí termínů přijdeme tak o 10 milionů, ale fanoušci budou nadšeni. Až na malé drobnosti zůstane současný program obou festivalů a díky několikaletému plánování k tomu ještě přibydou nasmlouvané kapely na příští rok. Proto nezoufejte, máte se na co těšit,“ loučí se Jiří Daron.  

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace