Královna rozstřelů si odskočila do kroje

Královna rozstřelů si odskočila do kroje
Foto: Martina Gogolová  /  Krojovaná Kristýna, absolventka hradišťské zušky.
Uherské Hradiště Kultura 03 / 05 / 2012

Na hotelu si Kristýna od Aničky Veselovské půjčuje kytaru a brnká Bacha

V úterý proběhl v uherskohradišťské Redutě první absolventský koncert ZUŠ Uherské Hradiště v tomto školním roce. Celkem absolvovalo osm žáků zušky. Další absolventské koncerty budou probíhat v měsíci květnu a červnu.
Na koncertě si zazpívala s cimbálovou muzikou ZUŠ i finalistka soutěže Hlas ČeskoSlovenska Kristýna Daňhelová, která absolvovala před třemi lety u učitelky Ivany Zámečníkové.
Lidovkama se člověk neuživí, míní úspěšná uherskohradišťská zpěvačka. Samozřejme nepřestanu zpívat ve folklorních souborech, ale chtěla bych, aby si mě lidi zafixovali i jinak než jako zpěvačku lidových písní. Proto chci dávat ven i moderní muziku, pokračuje Kristýna v exkluzivním rozhovoru DOBRÉHO DNE.

Jaký je to pocit vyměnit kostýmky s hlubokými výstřihy za upjatý kroj?
No chvilku jsem si musela zvykat. (smích) Na kostýmy z Hlasu jsem si zvykla a cítím se v nich dobře. Ale když jsem zase doma, na Moravě - kroj je kroj. (smích)
Jaký oděv je nejpohodlnější pro hradišťskou Celine Dion?
Pyžamo.
Na absolventském koncertě jsi zpívala jako absolventka hradišťské ZUŠ. Co ti tato škola dala?
Dala mi výborný základ. Jak ve zpěvu, tak v kytaře. Výborné kamarády, hlavně muzikanty z cimbálovky zušky a zázemí. Kdykoli se přijdu s někým o něčem poradit, všichni jsou ochotní a vstřícní.
A naopak vzala?
Spoustu nervů (smích), když jsem cvičila a nešlo mi to.
Přesto jsi kromě zpěvu chodila i do kytary. Hraješ ještě vůbec?
No přiznám se, že už moc ne. Občas si zahraju moje oblíbené Boureé od J. S. Bacha, ale to fakt jen občas. Ale v Praze jsem zase začala hrát. V hotelu jsem na pokoji s Aničkou Veselovskou, která bez kytary nedá ani krok, takže si občas brnknu.
A jiné nástroje?
Chci se naučit aspoň trošku na klavír.
Ke komu teď chodíš na zpěv?
Občas jezdím do Brna k výborné Andrejce Priechodské, která je solistka ND Brno. Zpívává s náma na plesech s Prestige Symphony Orchestra a je to skvělá ženská.
Stále častěji jsi v Praze, čekají tě koncerty, autogramiády, mediální kolotoč... Co je na slávě nejtěžší?
Nejtěžší je asi ta zodpovědnost. Jsme neustále někým sledovaní a cosi se od nás očekává. Musíme se hodně kontrolovat, protože cokoli řekneme, může být potom použito proti nám. Taky je to hodně únavné. Jeden den se bavíte na mediální party a na druhý den musíte být fit na korepetice. Ale zatím nás to docela baví.
A večírky?
Večírky si maximálně užívám. Nejlepší party jsou s Domkou Šulákovou, Simčou Hégerovou, Milošem Novotným a Davidem Bisekem.
Představovala sis takový život, když ses do Hlasu hlásila?
Asi ani ne. Jen jsem si už od mala představovala, jak někde pózuju fotografům a mám krásné fotky z mých pěveckých vystoupení. (smích)
Ještě pořád ti ve škole tolerují tvoje občasné příchody?
Někteří víc, nekteří míň. Je to hodně individuální. Zrovna v pátek (dneska) jsem byla po dlouhé době ve škole a zatím jsem moc neřešila co a jak dál, protože nedokážu odhadnout, kdy budu přítomna a kdy ne. Každopádně doufám, že úspěšně dokončím třetí ročník a v září s čistým štítem nastoupím do maturitního ročníku.
Spolužáci ti ještě fandí, nebo se spíše dívají přes prsty?
Fandí mi moc. Jsou výborní.
Všude tě doprovází tvůj věrný talisman - táta. To vypadá, jako kdybys nebyla zadaná...
I kdybych byla, svého přítele bych do podobné soutěže nevzala. Pokud by nebyl vyloženě z branže, dělalo by mi problém se s ním bavit o své kariéře, dá-li se to v mém případě takto nazvat. Hodně odděluju svůj osobní život od kariéry.
Ale díky Hlasu máš jistě nabídek hodně...
To mám, ale ve svém věku se nedokážu naplno věnovat někomu druhému. Díky muzice a škole nemám moc volného času a když už se přece jen najde chvilka, chci mít čas sama pro sebe. Lehnout si doma, číst si, tancovat, prostě úplně vypnout a relaxovat. Ale kdoví, třeba se brzo objeví někdo, kvůli komu se budu schopna toho relaxu vzdát...
Jak by měl tedy vypadat ten vysněný?
Nejdůležitější je charisma. Pokud je muž charismatický, všechno ostatní je už vedlejší.
Tuto neděli budeš zase zpívat, už je vás jen 16! S jakou skladbu vytáhneš do boje tentokrát?
Já myslím, že dám nějaký můj oblíbený muzikál. (uculuje se, protože název skladby nemůže ještě prozradit)
Čekáš čtvrtý rozstřel?
Určitě jo. Teď už to je vlastně jen taková esemesková hra. Myslím, že být v 16, respektive čtyřech nejlepších z týmu, je úspěch. Ani bych to nebrala dohromady, protože některé týmy jsou slabší, některé silnější a myslím, že kluci, co vypadli z našeho týmu, byli lepší než někteří soutěžící z ostatních týmů. Ale zpívat tam umíme už všichni - o tom žádná. Každý už máme nakročeno na hudební kariéru, teď už je na nás, kdo se správně chopí příležitosti. Za pár týdnů tato soutěž skončí a v červenci si na nás už nikdo nevzpomene. Musíme na sobě makat. Tímto to teprve všechno začíná.
Jsi kousek od vrcholu. Kdybys vyhrála, na do čeho vrazíš výhru 100.000 eur?
O tom jsem nepřemýšlela a ani přemýšlet nebudu, protože bych si vysnila něco, co by se mi nesplnilo. (smích)

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace