Kubáník bude hrát v Ordinaci v růžové zahradě

Kubáník bude hrát v Ordinaci v růžové zahradě
Praha Kultura 09 / 03 / 2010

Ta tam je doba, kdy se o hercích Slováckého divadla mimo region skoro vůbec nevědělo a na televizních obrazovkách se objevovali jen sporadicky. Dnes je to jinak - Tomáš Šulaj hraje v seriálu Vzduchoplavec Kráčmera, David Vaculík se minulý týden představil v Comebacku a nyní se k nim přidal i Josef Kubáník. Po čase se jeho postava opět vrací do nejsledovanějšího seriálu v Česku, do Ordinace v růžové zahradě.

„Zavolali mi z Novy, jestli bych si chtěl zahrát boháče. Hned jsem si představoval drahá auta, natáčení v kasinu a všude se povalující miliony, nakonec je to ale jinak. On se ten chlapík tak jmenuje a pracuje na benzince,“ usmívá se představitel Dlouhého Bidla z Rychlých šípů, Stanleyho z komedie 1+2=6 či Harolda z novinky Harold a Maude. K ději v seriálu ale herec nechce nic říct s tím, že by to pak nebylo překvapení, ale že díl, ve kterém bude v polovině dubna hrát, bude hodně zlomový a že se v něm bude i střílet. „Ano, tu zbraň použiji já, dovedete si představit, jak to může dopadnout?“ směje se.

Při natáčení se potkal s mnoha hvězdami, ale nikdo se jako celebrita nechoval, naopak všichni byli milí a velmi vstřícní. „Tam nikdo nemá ani pomyšlení na nějaké hvězdné manýry. Proč taky? Jsme kolegové. Jednotlivé scény se nazkouší a točí se,“ říká herec a poodhaluje i zákulisí natáčení. „U každého obrazu, který to vyžaduje, je poradce. U střelby a při rvačce jsme měli kaskadéra Ladislava Lahodu, který točil i slavný Titanic, tak jsme byli v dobrých rukou, v nemocnici, kde je zase spousta odborných výrazů, je u každého obrazu lékař. Ten hlídá, aby byly všechny základní věci v pořádku. My herci totiž často nevíme, co který výraz znamená a jak se přesně pacient chová při tom kterém zranění,“ dodává s tím, že Bára Munzarová, Jan Šťastný či Petr Štěpánek, se kterými točil, mají mnohé dovednosti za dobu natáčení v rukou.

Ačkoliv se Josef Kubáník objevuje na televizní obrazovce stále častěji, ani on, stejně jako jeho kolegové, televizi za Slovácké divadlo vyměnit nehodlá. „Jsme s kolegy moc vděčni vedení divadla, že nám natáčení umožňuje, protože co si budeme povídat, je to obrovská reklama pro celý soubor. Ale vyprodané hlediště má takovou atmosféru, že je za nic nevyměníme,“ uzavírá herec.

 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace