Líbí se, a to je nejdůležitější

Líbí se, a to je nejdůležitější
Uherské Hradiště Kultura 01 / 07 / 2014

Radek Malenovský, autor hymny Slováckého léta

„Léto je v nás a slunce pálí, písečná pláž a obzor tam v dáli...“ Tento refrén si už vloni mohli zpívat všichni fanoušci Slováckého léta, na Masarykově náměstí se nad pískem zasypanou sportovní arénou nová hymna Slováckého léta vznášela několikrát denně.
Její autor Radek Malenovský, frontman kapel Katakomby.com a Tabák, je už v psaní hitů zběhlý. Mimo jiné stvořil například píseň Touha pro fanatikos 1.FC Slovácko. Na vznik písničky Léto je v nás vzpomíná i po roce stále rád.
„Napsat hymnu Slováckého léta pro mě byla perfektní zkušenost, líbí se, a to je nejdůležitější. Zadání od Marka Pochylého znělo, že chce poprockovou skladbu s dívčím hlasem, takže jsme vybrali jako zpěvačku Kristýnu Daňhelovou. A aby to bylo profi, oslovili jsme s pomocí Jimiho Cimballu a Zoliho Tótha, kteří tomu dali ve svém studiu na Slovensku ten správný šmrnc. Tudíž doufám, že písnička bude fungovat podobně i do dalších let,“ popisuje cestu, jak se song dostal z „papíru“ k posluchačům, Radek Malenovský.
A s potěšením dodává, že Léto je v nás není poslední hitovka, kterou od loňska napsal. „Nastartovala mě, abych připravil další písničku pro lidi, a tentokrát opět pro FC Slovácko. Už ode mě a mé kapely Katakomby.com mají hymnu Touha, která dosáhla skoro 60 tisíc zhlédnuti na YouTube. Ale tentokrát jsem se soustředil přímo na kotel a jeho skvělé fanoušky, aby se fansong mohl dobře křičet. Už ho mám natočený, takže jenom čekám, jak se dohodneme s managementem,“ neskrývá radost muzikant.
V letních měsících se podobně jako mnoho dalších kapel chystají Katakomby.com hodně koncertovat. „Na toto léto máme opět hodně hraní, ale konkrétně na Slovácké léto chystáme nějaké to muzikantské překvapení. Nejen proto, že jako Tabák hrajeme pro lidi už 14 let a víme, že je pořád co zlepšovat,“ slibuje Radek Malenovský.Tagy článku

TOPlist