Libor Koutník alias Kolib pokřtí své album

Libor Koutník alias Kolib pokřtí své album
Buchlovice Kultura 06 / 09 / 2012

Jako host koncertu Anny K. se představí hradišťský rodák

Muzikant a skladatel Libor Koutník pochází z Uherského Hradiště, ale už několik let žije v Praze. V mládí založil kapely Black Maria a Leden, později se věnoval scénické hudbě. V sedmatřiceti letech si splnil sen a pod uměleckým jménem Kolib vydal své první sólové album s názvem My Own Man, které je vysoce ceněné kritiky. Jeho hudba se dá jen těžce zařadit - je to příjemná směsice rocku, popu i alternativy.  
V pátek v zámeckém amfiteátru v Buchlovicích vystoupí se svojí kapelou jako host v hodinovém programu koncertu Anny K. , kde pokřtí a představí písně z nového alba. Kmotrem bude držitel několika andělů, známý producent Ecson Waldes, který s Kolibem na desce My Own Man úzce spolupracoval. Návštěvníky čeká pohodová, kvalitní hudba a charismatický zpěvák.   

Jaká byla tvá cesta k hudbě? Kdo tě nejzásadněji ovlivnil?
Od malička jsem žil hudbou. Mám hodně naposloucháno. Od metalu po klasiku. Jakmile jsem pochopil hudbu Petera Gabiela, Davida Bowieho či Michaela Jacksona, věděl jsem, že je to to, co potřebuji.
 
Album My Own Man je nazpívané v angličtině - byl to pro tebe tvrdý oříšek, nebo se v angličtině pohybuješ jako ryba ve vodě?
Oříšek to byl a stále je a ještě tvrdší, než si myslíš.

Na desce spolupracovali zahraniční hudebníci v čele s renomovaným americkým baskytaristou a zpěvákem Fernandem Saundersem. Producentem se stal Ecson Waldes - jak jsi k nim přišel? Není zrovna obvyklé, že se „začínající“ zpěvák obklopí muzikanty a producentem ze zahraničí...
Začínající možná jo, ale ne nezkušený. Takže když už něco dělám, tak mám celkem představu, jak nebo s kým dané věci docílit. Už taky vím, že některých věcí docílíš jen s lidmi, kteří jsou opravdoví profesionálové.  Nechci dělat dělat kompromisy. Ty se prostě nevyplácí, to bych raději nikdy nic nenatočil. Máš šanci natočit to jen jednou. Můžeš oslovit kohokoli, dneska je svět tak malý, stačí jenom chtít.   

Kdo je tvým největším kritikem? Komu zpíváš novou píseň jako prvnímu?
Před spaním své přítelkyni. Když u toho usne, je to pro mě dobré znamení.

Bydlíš v Praze. Nestýská se ti po rodném Slovácku? Zvykl sis na mentalitu a atmosféru velkoměsta?  
To víš, že někdy stýská a dost. Je tady tak odlišný způsob života, ale beru to tak, jak to je. Když chceš něco dokázat, musíš něco obětovat. V Praze jsi víc v epicentru dění, nasáváš, obohacuješ se. Kdybych neměl ambice, už bych byl dávno zpátky a užíval si klidu, který tady panuje.

Dokážeš se hudbou uživit, nebo je to jen velký koníček?
Hudbou se v tuto chvíli uživit nedokážu, nicméně koníčkem bych to nenazýval, už jenom proto, že hudbě dávám téměř svůj celý volný čas.

Je těžké prorazit v dnešním hudebním světě? Neodrazuje tě nesolidnost jednání, které začalo vládnout světu?   
Koncentruji se spíše na sebe. Ničemu nepomůže, když nad tím budu takto přemýšlet. Stejně se domnívám, že dobré věci dřív nebo později prorazí. Člověk musí být hlavně vytrvalý a věřit ve své schopnosti. To je to nejdůležitější.   

Kam povedou tvé další hudební kroky?   
Teď je hlavně třeba pokračovat v započaté práci. V hlavě mám spoustu věcí, je to o financích a o tom, kolik fanoušků si tento projekt postupně získá, aby mohl začít stát na vlastních nohou.

autor: IVA PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace