Libuše Habartová: Těší mě, že se mohu cítit jako součást Slováckého divadla

Libuše Habartová: Těší mě, že se mohu cítit jako součást Slováckého divadla
Foto: Marek Malůšek
Uherské Hradiště Kultura 19 / 03 / 2021

Je to právě pověstných sto dnů od chvíle, kdy se z vedoucí Útvaru interního auditu městského úřadu Libuše Habartové stala ředitelka Slováckého divadla. Do funkce byla jmenována poté, co po 101 dnech ve svém úřadu dramaticky skončil předešlý ředitel Jaroslav Bartoš.

Jak hodnotí své působení na uherskohradišťské scéně? „Na počátku byla samozřejmě částečná nervozita, jak budu schopna fungovat v tak rozjitřené atmosféře, ale zklidnění proběhlo poměrně rychle, za což jsem moc ráda,“ říká Libuše Habartová. „Myslím si, že nám práce jde společně dobře, za což jsem svým divadelním kolegům moc vděčná.“

 „Mohu říkat my, Slovácké divadlo.“

Celkově si Libuše Habartová spolupráci s kolegy nemůže vynachválit.

„Byla jsem velmi mile překvapená disciplínou, která v divadle panuje, navzdory těžké situaci. Divadelní život se nezastavil, jak by se to mohlo zvenku zdát. Kolegové zkouší, hrají - i  když bez diváků -, přicházejí s úžasnými projekty. My ostatní se snažíme plánovat, přenastavovat termíny, tak jak nám to umožňuje situace. A hlavně se všichni těšíme, až budeme moci hrát. A mě moc těší, že mohu říkat my, protože to tak cítím. Už teď plánujeme spoustou krásných inscenací, kolegové srší nápady, takže vím, že se bude na co těšit. A mě těší, že mohu být u toho. Slovácké divadlo by zkrátka i nadále mělo zůstat milovaným divadlem pro místní diváky a diváky z okolí,“ uzavírá Libuše Habartová.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace