Lístky na Nájemníky? Počkáte si i půl roku

Lístky na Nájemníky? Počkáte si i půl roku
Uherské Hradiště Kultura 03 / 03 / 2014

Je to sen všech divadelních ředitelů a noční můra diváků. Divadlo má na repertoáru úspěšnou hru, která je na dlouhé měsíce vyprodána. Ředitel se raduje, protože je o jeho divadlo zájem, publikum se zlobí, protože nemůže sehnat vstupenky. Takovou situaci zažívají ve Slováckém divadle už několik let. Připomeňme například Rychlé šípy, Donaha!, 1+2=6. Nyní se ke jmenovaným hrám přidala další - komedie Nájemníci.
Režíroval ji Zdeněk Dušek a do hlavních rolí obsadil Jiřího Hejcmana a Zdeňka Trčálka. Byla to výborná volba. Komedie se stala nejoblíbenějším titulem loňského roku a oba představitelé získali ceny diváků i divadelních kritiků. Tři čtvrtě roku od premiéry ji už vidělo přes 12 000 diváků.
„Zájem o Nájemníky je tak velký, že diváci, kteří si pošlou hromadnou objednávku, musí čekat i půl roku,“ přiznává Blanka Kupová z programového oddělení. „Je nám to líto, rádi bychom hráli Nájemníky častěji, ale máme na programu další inscenace a stále přibývají nové,“ krčí rameny divadelnice. Zároveň ale slibuje, že hra bude na repertoáru divadla tak dlouho, dokud o ni budou mít diváci zájem. Momentálně je vyprodáno až do konce dubna, na květen se připravují hned dvě reprízy, lístky se začnou prodávat přesně za týden. 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace