Lístky na Nájemníky? Počkáte si i půl roku

Lístky na Nájemníky? Počkáte si i půl roku
Uherské Hradiště Kultura 03 / 03 / 2014

Je to sen všech divadelních ředitelů a noční můra diváků. Divadlo má na repertoáru úspěšnou hru, která je na dlouhé měsíce vyprodána. Ředitel se raduje, protože je o jeho divadlo zájem, publikum se zlobí, protože nemůže sehnat vstupenky. Takovou situaci zažívají ve Slováckém divadle už několik let. Připomeňme například Rychlé šípy, Donaha!, 1+2=6. Nyní se ke jmenovaným hrám přidala další - komedie Nájemníci.
Režíroval ji Zdeněk Dušek a do hlavních rolí obsadil Jiřího Hejcmana a Zdeňka Trčálka. Byla to výborná volba. Komedie se stala nejoblíbenějším titulem loňského roku a oba představitelé získali ceny diváků i divadelních kritiků. Tři čtvrtě roku od premiéry ji už vidělo přes 12 000 diváků.
„Zájem o Nájemníky je tak velký, že diváci, kteří si pošlou hromadnou objednávku, musí čekat i půl roku,“ přiznává Blanka Kupová z programového oddělení. „Je nám to líto, rádi bychom hráli Nájemníky častěji, ale máme na programu další inscenace a stále přibývají nové,“ krčí rameny divadelnice. Zároveň ale slibuje, že hra bude na repertoáru divadla tak dlouho, dokud o ni budou mít diváci zájem. Momentálně je vyprodáno až do konce dubna, na květen se připravují hned dvě reprízy, lístky se začnou prodávat přesně za týden. 

Tagy článku

TOPlist