Mají děti i kila navíc

Mají děti i kila navíc
Foto: archiv divadla  /  To bylo veselé, viďte?
Uherské Hradiště Kultura 28 / 09 / 2010

Jak se Rychlé šípy změnily za deset let?

Když měla před deseti lety premiéru komedie Rychlé šípy, byla většina představitelů hlavních rolí jako proutek, užívali si svobodný život a přesně plnili požadavky režiséra Roberta Bellana. Jak to vypadá dnes? Na váhu už vstupují zásadně před jídlem, kolem nich běhají děti a komedie Rychlé šípy je velkou dvouhodinovou šou. Všem zůstala neuvěřitelná chuť bavit publikum stůj co stůj. A nejinak tomu bude i v pátek, kdy se ve Slováckém divadle budou slavit desáté narozeniny úspěšné komedie.
„Ano, už se dávno do kostýmu Jindry Hojera nevejdu. V naší krejčovně mi jej museli několikrát přešívat a vypadá to, že je brzy navštívím zase,“ krčí rameny dvaatřicetiletý herec David Vaculík, u kterého lze zahlédnout i několik prvních šedin. „Ale ty jsou prý sexy,“ usmívá se. Ten jediný je však z pětice Rychlých šípů bez dětí. Ostatní pánové, kteří už desátým rokem předstírají, že je jim pořád patnáct, vychovávají dcery a syna. „Kromě Petra Čagánka, který si pořídil syna Filipa, máme všichni holčičky, takže to vypadá, že po nás role z Rychlých šípů nepřevezmou,“ přemýšlí představitel Mirka Dušína David Vacke.
Z představení samotného se stala bláznivá dvouhodinovka plná nečekaných překvapení. „Nedávno nás jedna divačka na Malé scéně začala tahat za nohy. Co s tím? Vzali jsme to do hry,“ vzpomíná David Vaculík na nečekanou situaci a dodává, že stejně pohotově herci reagovali i na náhlý výpadek proudu. „Prostě jsme improvizovali, smáli se a diváci si mysleli, že to do hry patří. Rychlé šípy si pořád užíváme,“ dodává.
V pátek 1. října bude Slovácké divadlo žít Rychlými šípy naplno. Desáté narozeniny jsou totiž jen jedny, a ty se musí oslavit.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace