Maminka ředitele Stránského chodila s autorem Starců na chmelu

Maminka ředitele Stránského chodila s autorem Starců na chmelu
Foto: archiv divadla  /  Ředitel divadla Igor Stránský.
Uherské Hradiště Kultura 31 / 05 / 2012

Čím to je, že je muzikál Kdyby tisíc klarinetů tak úspěšný? Mohl za tím být malý rozpor v rodině ředitele a režiséra Igora Stránského.
„Když jsem byl mladý, tak jsme měli doma malý spor. V tu dobu totiž vznikl muzikál Starci na chmelu, který napsal Vratislav Blažek, a maminka, která se s ním znala z dob studií a chvíli spolu chodili, jej prosazovala na úkor Kdyby tisíc klarinetů,“ přiznal barvu ředitel. „Jenomže já jsem miloval Pilarku, Gotta, Matušku. A čím víc se doma hráli Starci, tím víc jsem si pouštěl Klarinety. Takže to tak ve mně všechno celá léta zrálo, zrálo, až dozrálo,“ vzpomíná ředitel, který je hity divadla Semafor tak nadšený, že kromě těch, jež do filmu napsali autoři, sám několik přidal. Díky tomu tak v inscenaci zní za doprovodu živé kapely skoro dvacítka šlágrů, které diváky zvedají ze sedadel.
„Kapitáne, kam s tou lodí, Co jsem měl dnes k obědu, Jestli se, slečno, nepletu a další. Ukazuje se, že to byla dobrá volba,“ je přesvědčený ředitel, jenž si slávu Klarinetů užívá pokaždé, když jsou na programu, a sleduje je pyšně ze své ředitelské lóže.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace