Marie Zelená připravila novou kolekci

Marie Zelená připravila novou kolekci
Foto: Jindřich Kepert  /  Marie Zelená
Ostrožská Nová Ves Kultura 01 / 12 / 2016

Nejednou se mě někdo snažil využít...

Vánoční atmosféru můžete nasát na tradičním módním, uměleckém a hudebním večeru, který letos módní návrhářka Marie Zelená připravuje na sobotu 3. prosince ve sportovní hale v Ostrožské Nové Vsi a 8. prosince v Brně. Jako každý rok se pořad odehraje ve dvou stejných představeních - odpoledne kolem 15.30 a večer v 19.30. O Adventním večeru jsme si povídali s jeho autorkou, módní návrhářkou Marií Zelenou.
Pořádáte třetí ročník Adventního večera - splnil původní nápad vaše očekávání?
Já věřím, že ano, dva Adventní večery jsem pořádala v minulých letech už v Brně. Více lidí mi pak psalo, že přišli domů, zapálili si svíčku a přemýšleli… Že je večer příjemně pohladil po duši. Tak to mě potěšilo, mělo to správný smysl.
Na co speciálního byste návštěvníky letos pozvala?
Na odpolední program zveme seniory z pečovatelských domovů a klienty z domovů pro tělesně nebo zdravotně postižené lidi zdarma, také lidi z Charity z Uherského Hradiště. Senioři mají poloviční vstupné. Program je propojením módy, hudby, květin a věřím, že diváky překvapím.
Jaké hosty jste tentokrát přizvala ke spolupráci?
Moderovat večer budu já společně s hercem a moderátorem Miroslavem Šimůnkem. Na molo přijaly pozvání moderátorka hlavních zpráv TV Prima Gabriela Lašková a tvář projektu Návraty k hodnotám Martina Hrnčířová. Během večera se představí tři módní návrháři, kteří předvedou své nové kolekce, a tři zpěváci, kteří budou zpívat. Ale chtěla bych to nechat jako překvapení.
Představíte modely z vaší nové kolekce, nebo jste navrhla některé jen speciálně na tuto akci?
Představím novou kolekci večerních modelů a na závěr speciální kolekci, kterou chci taky překvapit - protože je skutečně originální pro tuto akci. Představím také nové styly veselého oblečení pro dětský úsměv, které nosí lékaři už v mnoha nemocnicích v ČR a také v Bratislavě. Pozvání na večerní program přijali také lékaři, kterým jsem loni poprvé právě v Ostrožské Nové Vsi předávala veselé zástěrky, když jsem projekt představovala. Povědí nám své zkušenosti.
Adventní večer se koná hned na dvou místech - v Brně a Ostrožské Nové Vsi. Jak k vašemu nápadu přistupují vaši známí, rodina a sousedé z dědiny a jak naopak lidé z velkoměsta?
Každý Adventní večer bude mít jiný program. V Ostrožské Nové Vsi vystoupí hodně umělců, v Brně vystoupí Jaroslav Svěcený, který v ten den slaví svoje narozeniny. Moderovat večer bude Jan Čenský. Také zde však bude odpoledne pro seniory, za to jsem ráda. Oba večery, jak v Ostrožské Nové Vsi, tak v Brně, však budou propojeny mojí tvorbou a na obou spolupracuji s brněnským prestižním květinářstvím, takže na obou bude i hodně květin. Do Ostrožské Nové Vsi se sjíždějí lidé z celé ČR, z Brna sem přijede také hodně diváků. A do Brna zase pojedou někteří odsud, myslím, že lidem se to líbí a jsou všude stejní, ve městě i v obcích.
Uspořádat charitativní večer není žádná legrace - jak vám tato akce zasáhla do osobního života? Obohatily vás nějak získané zkušenosti?
Ano, mám zkušenosti, které mě těší, jsem ráda, že jsem mohla někomu pomoct, a mám v sobě pocit, že má moje práce i život smysl. A hlavně tvorbu veselých oblečení pro dětské lékaře beru jako své poslání pomáhat dětem. A také starým lidem, protože tyto oděvy již budou v některých nemocnicích také na geriatrii. Ale víte, jak to mezi lidmi chodí, nejednou se mě snažil využít někdo, kdo pomoc nepotřeboval pro nemocné dítě, jak tvrdil... a to je pak dost zklamání. Ale tak to v životě chodí, a proto už jsem více opatrná.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace