Masakr v divadle: Kubáník zabil křečka

Masakr v divadle: Kubáník zabil křečka
Foto: archiv divadla  /  Populární herec Jožka Kubáník.
Uherské Hradiště Kultura 20 / 09 / 2010

„Křeček v noci strašně řádil, tak jsem ho vyhodil ven. Myslel jsem si, že bude štěstím bez sebe a rozběhne se k nejbližšímu kanálu, ale on ne! Zůstal trčet na chodníku!“ Tak takto herec a mluvčí divadla Josef Kubáník obhajuje, proč se zbavil milovaného zvířete. Každý, kdo by si ale myslel, že týrá zvířata, se mýlí. Oblíbený herec spolu s dalšími třemi kolegy připravuje novou komedii Bůh masakru a v ní dojde právě i na křečka.
Všechno začíná idylicky. Dva manželské páry se sejdou, aby vyřešily klukovinu svých synů. Povídají si o vaření, o dětech, o práci, ale jak už to bývá, po chvíli jdou zábrany stranou, začne se prát špinavé prádlo a všechno končí divokou hádkou, kde se nikdo nešetří a kde padají nejrůznější obvinění - třeba to o křečkovi.
„Komedie Bůh masakru je jedna z nejlepších současných francouzských komedií a když jsem ji loni objevil, okamžitě jsem se rozhodl, že ji musím ukázat i našim divákům. Jsem přesvědčený, že z ní budou nadšení stejně jako já,“ říká režisér novinky Igor Stránský a dodává, že úspěch má ve svých rukou čtveřice hlavních herců. „Půjde doslova o herecký komediální koncert. Proto jsem obsadil Irenu Vackovou, Moniku Horkou, Kamila Pulce a Josefa Kubáníka,“ dodává režisér, který na svět přivedl například černou komedii Harold a Maude. Avizovaný herecký koncert čtveřice komediálních herců s názvem Bůh masakru bude Slovácké divadlo uvádět na Malé scéně od poloviny října.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace