Maude leze na strom a běhá po jevišti s rýčem

Maude leze na strom a běhá po jevišti s rýčem
Foto: archiv divadla
Uherské Hradiště Kultura 06 / 01 / 2010

Informace o tom, že se ve Slováckém divadle připravuje komedie Harold a Maude o netradičním přátelství mladého muže a starší dámy, jsme už přinesli. Známá je i zpráva o tom, že titulní postavy vytvoří Josef Kubáník a legendární česká herečka Květa Fialová. Zatím jsme ale neprozradili, na co všechno se mohou diváci těšit. A je toho opravdu hodně!
Role osmdesátileté Maude se oblíbená a charismatická Květa Fialová ujala skutečně naplno. „Dalo by se čekat, že dáma v jejích letech bude chtít na jevišti spíše jen tak popocházet. To by ji ale nemohla hrát paní Květa. Ta utahá i o několik desítek let mladší kolegy,“ říká režisér inscenace Igor Stránský. A skutečně - svérázná hraběnka v podání slavné Květy Fialové nešetří energií. Na jevišti chodí po čtyřech, vzápětí leze na strom, předvádí jogínské cviky a nahání kolegy s rýčem v ruce. Do toho zpívá, tančí a všechno dělá s noblesou a elegancí. „Tu postavu by tak žádná jiná česká herečka nezahrála,“ je přesvědčený režisér.
Mnoho nových úkolů čekalo i představitele Harolda Josefa Kubáníka. „Musel jsem se naučit hrát na banjo, budu taky zpívat a tancovat, během představení mě čeká několik sebevražd, výbuchů a jedno zmrzačení. Ta hra je totiž o tom, jak se můžeme mýlit v žití a jak snadné je vzít život do svých rukou a pochopit, že to všechno jde lépe,“ říká optimismem slavné herečky nakažený Josef Kubáník. „Největší problém ale mám udržet s paní Fialovou krok. Nasadila totiž vražedné tempo. Každému divákovi bych ale přál, aby tu hru už kvůli ní viděl. Je strhující,“ vysekává poklonu kolega. Premiéra komedie Harold a Maude proběhne 16. ledna.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace