Medový archeoskanzen

Medový archeoskanzen
Modrá Kultura 13 / 08 / 2008

Pro návštěvníky archeoskanzenu na Modré a milovníky sladkého medu a hřejivé medoviny je připraven na tuto sobotu 16. srpna Den medu a medoviny. Brány skanzenu se otevřou pro běžný provoz spolu s dobovým jarmarkem od devíti ráno. Vše přejde do hlavního programu, a to výběru „Krále medoviny 2008“, který je naplánován na jednu hodinu odpoledne.
Král bude vybírán z řad degustátorů i samotných návštěvníků a obdrží vítězný pohár. „Každým rokem se sejde na padesát vzorků, proto předpokládáme, že tomu bude tak i letos. Ti, kteří chtějí svůj vzorek přihlásit, nemusejí se bát a můžou tak ještě učinit. Stačí, když přichystají 1 litr medoviny nebo 0,2 l medu a vše dopraví do archeoskanzenu maximálně do pátku 15. srpna dopoledne,“ informuje Lubomír Sláma.
Aby dětem nebylo líto a také se zapojily do hodnocení, budou moci vybírat nejsladší vystavený med. Dále si mohou zahrát připravenou soutěž špalíkovanou nebo si vyzkoušet střelbu z luku. „Možná se objeví i drobná divadelní ukázka v podání historické skupiny Velkomoravané, ale to je prozatím v příslibu,“ doplňuje Sláma.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace