Měla jsem jasno: Chci Rytmuse!

Měla jsem jasno: Chci Rytmuse!
Foto: archiv TV Nova  /  Kristýna Daňhelová zpívá na plesech s Prestige Symphony Orchestra.
Uherské Hradiště Kultura 20 / 02 / 2012

Hned druhou soutěžící v nové televizní show Hlas ČeskoSlovenska byla Kristýna Daňhelová z Uherského Hradiště. Sympatická zpěvačka ze Slovácka zazpívala skladbu Big Girls Don´t Cry od Fergie k čtyřčlenné porotě, která k ní byla zády. Otočil se Michal David a Rytmus, do jehož týmu Kristýna vstoupila. Jestli bylo její rozhodnutí správné, posoudíte za měsíc, když se čtrnáctičlenné týmy zúží na polovic a nastanou líté boje o to, kdo že se to vlastně stane Hlasem ČeskoSlovenska.
Velké ambice má mladá zpěvačka a kytaristka z Uherského Hradiště, jejíž soutěžní vystoupení zahltilo sociální sítě a která o sympatie svádí boj na stránkách TV Nova.
Kristýnko, kdo tě přihlásil do Hlasu Československa?
V podstatě jsem se přihlásila sama, na popud svých rodičů a kamarádů.
Kdy pro tebe soutěž začala?
V listopadu. Sedmnáctého jsem jela do Prahy. Pak jsem tam byla v prosinci a pak až 9. ledna.
Co bylo za tu dobu nejtěžší?
Nemám ráda, když zpívám lidem do zad. Měla jsem strach, že se nikdo neotočí a já celou písničku odzpívám porotě do zad. Nejtěžší pro mě bylo rozhodnutí mezi Michalem Davidem a Rytmusem.
Dostala ses mezi 56 nejlepších, s jakými pocity?
Zatím žádné pocity nemám. Samozřejmě bezprostředně po tom, co se na mě otočili dva porotci, jsem měla úžasný pocit a zbytek písničky jsem si hrozně užila. Rytmus se otočil už po prvních tónech písničky Big Girls Don´t Cry, kterou jsem zpívala. Chvilku po něm zmáčkl své tlačítko i Michal David. Jejich úkolem bylo mě přesvědčovat, proč bych si měla vybrat právě jeho a ne toho druhého. Já měla od začátku jasno, že chci buď Rytmuse nebo Michala Davida, takže pro mě bylo docela těžké si vybrat. Nakonec zvítězil Patrik (Rytmus).
Vybral si tě Rytmus. Žereš ho, nebo jen posloucháš jeho muziku?
Rytmuse mám od začátku jeho kariéry docela ráda. Některé jeho písničky znám, některé ne. Myslím si, že je to člověk, který dělá výborně svou práci. Když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že ho každý zná. Mluví se o něm a je jedno, jestli ve špatném nebo dobrém. Ale mluví se a o to jde. Taky se přiznám, že si občas čtu jeho texty. Jen tak, bez hudby a v každém si najdu něco, co je mi blízké.
Co si od show slibuješ?
Asi další novou zkušenost. A taky jsem si už stihla najít pár přátel.
Kolik takových soutěží máš už za sebou?
Celkem málo. Jen jedna snad stojí za zmínku a to je Czechtalent, kterého jsem se zúčastnila v roce 2011 a vyhrála třetí místo. Hlas ČeskoSlovenska je podle mě soutěž, nebo spíš hudební projekt, který tady v Česku nemá obdobu.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace