Míkovjan se patnáctkrát ohlédne

Míkovjan se patnáctkrát ohlédne
Míkovice Kultura 10 / 08 / 2017

Vést soubor v dědině plné osobností není lehké

Pořad Na rohu č.p. 50 aneb Zpívá a tančí Míkovjan“ bude oslavou 15. výročí a hlavně ohlédnutím za generacemi působícími v Míkovjanu od jeho založení. Slavnostní vystoupení bude vyšperkováno nejlepšími čísly a tanci souboru, na kterém se „blýsknou“ současní i bývalí členové. Patnáctiny soubor oslaví i výstavou fotografií, kronik a videí. Diváci tak budou moci porovnat, jak se soubor vyvíjel po krojové i choreografické stránce.
Vedoucím souboru je už 15 let Jana Trubačíková (dříve Kučerová), která přiznává, že vést soubor s takovými osobnostmi, jako jsou v Míkovicích, není opravdu lehké. Hledat stálou motivaci tanečníkům k rozvoji jejich tanečního umu je pro mě celoživotním posláním. Pro mě je vedení souboru Míkovjan velkou výzvou. Rok od roku je těžší nadchnout mladé lidi k členství v souboru a vést generace k úctě k tradicím a folkloru, proto si vážím každého tanečníka a tanečnice, kteří prošli souborem a stali se třeba i na okamžik jeho součástí. Soubor nikdy není jen o vedoucích, ale je hlavně o lidech, kteří v něm působí a kteří poté vytváří jeho obraz nebo profil,“ říká Jana Trubačíková.
Míkovjan není souborem, jehož prioritou je pódiové vystoupení a sebeprezentace, i když i na jevišti jej samozřejmě můžete vidět. Jde tak nějak svou cestou, která vychází z naturalu jednotlivých tanečníků a tanečnic, jenž je pro Míkovice typický. Právě tím si dokázali v mnoha případech získat publikum a přátele z jiných souborů po celé Evropě.
Velká oslava bude součástí dožínkových slavností, které tento soubor obnovil v roce 2003, čímž se akce stala jednou z mnoha, do kterých soubor vkládá energii a obohacuje jimi kulturní život v Míkovicích. Pořad se koná v sobotu 12. srpna v přírodním areálu před kulturním domem. Hudebně jej bude doprovázet CM Mladí Burčáci, která se souborem spolupracuje od jeho založení, a jako host se představí CM Ohnica.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace