Mirai vám připraví nezapomenutelný zážitek

Mirai vám připraví nezapomenutelný zážitek
Foto: Vizovické Trnkobraní
Vizovice Kultura 14 / 08 / 2023

Kapela Mirai patří ke špičce naší populární hudby, a tím i k nejžádanějším interpretům v České republice. Mnohonásobní držitelé hudebních cen mají za sebou vyprodané koncerty ve velkých halách včetně O2 areny, ale i na neobvyklých místech, jako je auto tour, Jizerská 50 apod., hráli na utajené svatbě naší TOP tenistky Petry Kvitové, jsou hvězdami reklam a mnoha dalších počinů, které kapelu vystřelily do hvězdných výšin…

Na jejich nezapomenutelnou show se můžete těšit v pátek 18. srpna od 18.15 na Vizovickém Trnkobraní.

Píseň „Když nemůžeš, tak přidej“ vás vystřelila na vrchol. Dokázali jste si představit, že z toho bude takový hit?

Tahle píseň je pro nás osudová už tím, že byla těsně před vyřazením. Možná by skončila na desce, ale rozhodovali jsme se mezi ní a Odvody (která nás už ani moc nebere). Přesvědčoval jsem kluky, že ten refrén má přece jen něco do sebe a že zátopkovský odkaz by v lidech mohl zarezonovat, ale ani já jsem nebyl přesvědčený, že se bude líbit. Holt asi zasáhla vyšší moc, že jsme ji nakonec na singl zařadili. 

Stali jste se mega hvězdami. Jak se bráníte hvězdným manýrům?

Doufám, že tak nepůsobíme. Prý se na to ale připravit nedá a vyhnout jim také ne. Já osobně se snažím naslouchat okolí a v hloubi duše si přeju, aby ty případné otřesy byly jen chvilkové a minimální. Beru to celé trochu s velkou rezervou...

Jaký jste měli pocit, když vám předávali prvního Anděla za objev roku?

(smích) Napůl děsivý, protože takoví zelenáči jako my byli oceněni před celou hudební scénou. Bál jsem se, že budu muset něco říct, zamotám se do toho a budu za mimoně. Naštěstí to tak hrozné nebylo.

Pozitivně se o vás vyjadřují i kolegové z branže, vaše videoklipy patří k nejsledovanějším na českém Youtube. Je to radost, nebo spíš závazek „nezklamat“?

Obojí. Vzhledem k tomu, že od 14 brousíme kytary v garážích a několikrát jsme objezdili republiku se všemi možnými kapelami, myslím, že stojíme na pevných základech.

Možná, že i proto na vás nechodí jen pištící děti... Jaké fanoušky vlastně máte?

Tak to je velmi záhada i pro nás, protože nikdy nevíme, kdo na koncert vlastně přijde. Když hrajeme na venkově, chodí děti, ve městech publikum v našem věku a na obojí chodí zcela pravidelně maminy. Někdo by se mohl pousmát, ale právě za ně a naši generaci jsme nejvíc rádi, protože oni už mají za sebou, na rozdíl od desetiletých dětí, životní zkušenosti. V našich příbězích se poznávají a o tom to celé je... Snažíme se rozdávat radost, a kdyby naše písničky třeba jen o milimetr někomu změnily život, byli bychom nadšeni.

autor: Iva PAŠKOVÁ

Tagy článku

TOPlist