Miroslav Král rozlepil „startky“ a zbytek uvidíte na vernisáži

Miroslav Král rozlepil „startky“ a zbytek uvidíte na vernisáži
Uherské Hradiště Kultura 22 / 10 / 2018

Cigára za milion si můžete prohlédnout na ojedinělé výstavě

Miroslav Král vyrůstal v Uh. Hradišti, kde žije a pracuje, a nyní se rozhodl své netradiční koláže představit veřejnosti. Vzniklo to náhodně. Jednoho dne jsem rozlepil krabičku cigaret značky Start a uvnitř krabičky jsem objevil kódy barev, kterými je krabička potištěna. Ty tóny barev mně učarovaly, proto jsem poté začal sbírat a rozdělávat další krabičky různých značek a tím začala vznikat má představa o sérii obrazů. Po celou dobu tvoření jsem měl zaměstnání na směny. To znamenalo, že jsem musel tvořit v každé volné chvíli. Moc chvil na rodinu a spánek nebylo, ale myslím, že to za to stálo, přiblížil prvotní impuls ke své tvorbě Král. Na tři desítky koláží z netradičních materiálů (např. cigaretových krabiček) budou na výstavě v Redutě k vidění do 26. listopadu. Vernisáž se uskuteční ve středu 24. října v 17.00.

Jaká byla vaše cesta k umělecké tvorbě?

I když jsem vystudoval ekonomickou školu, k umění jsem měl vždy blízko. Nejdříve jsem začal hrát na bicí v kapele, poté mě oslovila malba. V současné době kombinuji malbu s koláží, hru na bicí jsem neopustil.

Vaše aktuální výstava v Redutě má název Koláže. Co na ní uvidíme  a čím je výjimečná?
Svá díla, která budou vystavena, jsem tvořil po dobu čtyř let. Trvalo to tak dlouho kvůli sběru materiálu na ně. Jednoho dne jsem si dal tu práci, abych hodnotu použitého materiálu spočítal. Vyšla mi částka 1 milion korun.

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace