Miroslav Táborský v Hradišti hrát bude

Miroslav Táborský v Hradišti hrát bude
Uherské Hradiště Kultura 29 / 03 / 2014

V posledních týdnech proběhla médii zpráva o vážné nemoci oblíbeného herce Miroslava Táborského. Jeho domovské divadlo zrušilo všechna březnová představení s tím, že osud těch dalších je nejistý. Herec však má příští neděli vystoupit ve Slováckém divadle v jedné z hlavních rolí inscenace Slečna Jairová. Dorazí? A bude hrát?
„Všichni kolegové z pražského Divadla v Dlouhé do Hradiště přijedou a představení Slečny Jairové odehrají,“ uklidňuje diváky ředitel Slováckého divadla Igor Stránský. „Moc si toho vážíme a jsme zároveň rádi, že divákům můžeme představit jednu z nejpozoruhodnějších inscenací našeho spřáteleného divadla,“ dodává ředitel a připomíná, že před několika týdny hostilo pražské divadlo slováckou Noru.
Kromě jmenovaného Miroslava Táborského se na Slovácko těší i jeho kolegové. „Jezdila jsem do Hradiště za svojí první láskou, bylo to hezké, ale byl to Nemrava. Dan Nemrava. Jedu tam ráda, v autobuse budu počítat, kolik už je to let,“ říká představitelka další z hlavních rolí Klára Sedláčková - Oltová a její kolega Jan Vondráček ji doplňuje: „Já jsem v Hradišti nic nemravného neprožil, ale vzhledem k tomu, že už jsme tam hráli několikrát, doufám, že nebude nikdo považovat za nemravné, že pořád ještě hraju divadlo,“ směje se herec známý z mnoha nejenom divadelních, ale také televizních inscenací.
V hledišti nebudou chybět ani uherskohradišťští herci. „Každá příležitost vidět na jevišti kolegy, za kterými se jinak nemůžeme dostat, je pro nás osvěžující,“ je přesvědčený herec Jiří Hejcman s tím, že publikum pak může také srovnat pražské herce s těmi místními. Vedení Slováckého divadla navíc připravilo dárek pro všechny své předplatitele. Inscenaci hry Slečna Jairová uvidí s 25% slevou. Představení začne v neděli 13. dubna v 19.00, vstupenky jsou v prodeji v pokladně divadla.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace