Müller přiveze po Bojkovicích jedinečné Hlasy i do Zlína

Müller přiveze po Bojkovicích jedinečné Hlasy i do Zlína
Zlín Kultura 28 / 10 / 2013

Večer plný největších hitů legendárního slovenského zpěváka Richarda Müllera bez jediného hudebního nástroje! Takový bude koncert také 3. listopadu v sále nového Kongresového centra ve Zlíně.
Oblíbený zpěvák přijede do Zlína s unikátním projektem Hlasy. Několikanásobný Zlatý slavík se spojil se skupinou Fragile a zazpívá nově upravené skladby bez použití jediného nástroje. Fanoušci se tak mohou těšit na nové album a turné. Jen čisté hlasy a dech beroucí forma interpretace „a cappella“.
„Oslovil jsem Braňa Kostku a ten řekl ano. Upřímně musím přiznat, že tak těžkou práci jsem za 30 let v mé kariéře ještě nezažil. Představoval jsem si to daleko jednodušeji. Je to ale těžká, velmi těžká práce. Zpívat s Hlasy znamená, že tam nejsou žádná kytarová ani jiná sóla. Zatím se mi pracuje velmi dobře, protože to jsou všechno moc příjemní lidé,“ chválí skupinu Fragile Richard Müller.
Skupinu Fragile tvoří zpěváci Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík. Všichni se na spolupráci s Richardem velmi těšili.
Je to pro nás pro všechny velká výzva. Pro nás je Richard Müller nejideálnější interpret a takový model spolupráce je zkrátka dokonalý. Všichni ve skupině máme velmi rádi jeho hudbu. Je to projekt, který s sebou přináší strašně moc práce, i tak se ale na to velmi těšíme,” s nadšením říká Braňo Kostka.
Za nacvičením každé skladby jsou hodiny a hodiny dřiny. Pro Richarda Müllera a celou skupinu Fragile je to však napínavé až nebezpečné dobrodružství. Stačí, když jeden udělá chybu, a celá skladba je vniveč. Proto je název Fragile (křehký) víc než výstižný. Hlasy si v podání a cappella připravily nejen hity, ale také méně známé skladby zpěváka.
Výběr skladeb jsem nechal na Braňovi. Přeci jenom skladba, která se mně zdá dobrá, se nemusí hodit na tento způsob interpretace. Ale v podstatě jsme se shodli. Není tam titul, který bych nechtěl prezentovat,” vysvětluje proces výběru skladeb Richard Müller.
Turné Hlasy odstartovalo v září na bojkovickém zámku Nový Světlov a celkem zavítá do 30 měst České i Slovenské republiky. Zlín byl do turné zařazen na základě přání samotného Richarda Müllera: podle jeho vyjádření patřil poslední vyprodaný zlínský koncert (v listopadu 2011) k nejlepším zážitkům z celého tehdejšího turné!
„Koncert byl tehdy vyprodaný měsíc před datem konání - a podobný zájem registrujeme i letos. Vstupenky v předprodeji rychle mizí. Určitě bych zájemcům doporučil neodkládat nákup na poslední chvíli, protože kapacita sálu je omezená,“ uvedl ředitel pořádající agentury Michal Žáček.
Vstupenky jsou k dostání v obvyklých předprodejních sítích. 

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace