Muzikál Cikáni jdou do nebe sahá po stříbru

Muzikál Cikáni jdou do nebe sahá po stříbru
Foto: archiv divadla  /  Petr Čagánek.
Uherské Hradiště Kultura 08 / 05 / 2013

Nezpochybnitelnou jedničkou mezi muzikály ve Slováckém divadle je Donaha!, těsně za ním je co do oblíbenosti mezi diváky parodie Adéla ještě nevečeřela. Ta se v době svého uvádění dočkala 48 repríz. Tento pátek ji však dostihne další velký hit Slováckého divadla, muzikál Cikáni jdou do nebe.
„Je to muzikálová show se vším všudy. Láska, vášeň, smrt, poutavá hudba, parádní pěvecké výkony,“ říká herec David Vaculík. K němu se přidává Jitka Josková. „Rok jsme Cikány nehráli a každou chvíli se mě někdo ptal, jestli se budou zase hrát. A nebyli to jenom ti, kteří je ještě neviděli, ale také diváci, co z nich byli tak nadšení, že si je chtěli zopakovat,“ dodává úspěšná uherskohradišťská herečka s tím, že cikánský návrat v únoru byl vynikající volbou. „Diváci na konci tleskají vestoje, několik z nich se mi svěřilo, že by nejradši vyskočili na jeviště a tančili při děkovačce s námi,“ uzavírá Jitka Josková.
Kvality muzikálu ocenili i divadelní odborníci, když Tomáše Šulaje navrhli za postavu Buči na Cenu Thálie. Páteční repríza, která posune muzikál Cikáni jdou do nebe na příčku druhého nejoblíbenějšího v historii Slováckého divadla, začíná v 19.00. Vstupenky jsou ještě k dispozici.

Tagy článku

TOPlist