Muzikál Donaha! vidělo už 40 000 diváků

Muzikál Donaha! vidělo už 40 000 diváků
Foto: archiv Slováckého divadla
Uherské Hradiště Kultura 11 / 05 / 2015

Ve Slováckém divadle ho hrají už deset let a je nejdéle uváděným Donaha! v celé republice. Včera, kdy je divadelníci zahráli po 115., přivítali jubilejního 40 000. diváka. „Vzhledem k tomu, že Hradiště, kde divadlo působí, má necelých 30 000 lidí, je to obrovské číslo,“ raduje se z velkého zájmu ředitel divadla Igor Stránský s tím, že více diváků zhlédlo v celé historii uherskohradišťské scény pouze Rychlé šípy, a to přes sto tisíc.
Muzikálu Donaha! už mnozí předvídali konec, ale ukázalo se, že všechny předpovědi jsou liché. Poté, co divadelníci oznámili jeho derniéru, se mezi diváky zvedla taková vlna nevole, že vedení divadla nakonec tlaku ustoupilo a muzikál na program vrátilo. Byla to dobrá volba - stále je vyprodaný. „Do prázdnin nás čeká už jen jediná repríza. Měsíc a půl před jejím uvedením už na ni zbývá poslední stovka vstupenek,“ potvrzuje nebývalý zájem diváků ředitel Stránský a připomíná, že v inscenaci režiséra Radka Balaše hraje celý soubor divadla a představitel hlavní role Tomáš Šulaj za postavu Jerryho získal Thálii v oboru muzikál a je jediným držitelem tohoto prestižního ocenění v regionu.
Návštěvníci Donaha! se shodují na tom, že takový muzikál, kde je plno skvělých písniček, náročná choreografie, ale není nouze ani o komické i dojemné situace, se hned tak někde nevidí. I proto se v Hradišti hraje déle než například v Praze, kde se mohli pochlubit hvězdami jako Filip Blažek, Jana Hlaváčová, Jiřina Jirásková a další. Hradišťské Donaha! má zkrátka něco navíc.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace