Na Břestek se vrací bigbít

Na Břestek se vrací bigbít
Foto: archiv kapely  /  Titanic bude hvězdou Břesteckého rockového léta
Břestek Kultura 26 / 07 / 2017

Dokud to bude naše fanoušky bavit, budeme hrát pořád

Zapomenutou slábu bigbítů se snaží obnovit ve Břestku, kde se po delší přestávce chystá Břestecký rockový festival. „Mrzelo mě, že se na Břestku nic z rockového ranku neděje, proto jsem se rozhodl uspořádat jednodenní fesťák,“ vysvětluje Zdeněk Martinák za SFK Target Břestek. První ročník se koná v sobotu 29. července od 17.30 ve sportovním areálu u hřiště. Největším lákadlem je brněnská heavymetalová legenda Titanic.  Vedle legendy se blýsknou také kapely Jerem.i, Kelwin, Imortela, Trilobit a Atak. Zájemci mají možnost přespání pod širákem na okolních loukách či tribuně. V případě deště se celá akce přesune do sportovní haly.
Frontmanovi Titanicu Zdeňku Černému jsme položili několik otázek.

Titanic býval a stále je hvězdou bigbítových pódií - jak to vidíte s bigbítem do budoucna?
Dokud to bude naše fanoušky a lidi bavit, tak budeme hrát pořád. V současné době chystáme nové CD, kde budou jak některé starší věci, o které si fanoušci píšou a které nikdy na žádném nosiči nebyly vydány, tak samozřejmě i nové.
  
Slyší na vás i mladí?
Na koncerty chodí spíše starší fanoušci. Mladí posluchači se přijdou taky podívat, ale je jich méně. Starší si přijdou zavzpomínat na 90. léta, kdy u nás heavy metal začínal být populární.

Po delší odmlce jste se před několika lety do kapely vrátil. Je to tak trochu „deja vu“, nebo jste vkročil do úplně jiných rockových vrat?
Do kapely jsem se vrátil po 20 letech a chvilku mně trvalo, než jsem si zase zvykl na to všechno, co se okolo kapely děje. Už je to sedm let, co Titanic zase pluje plnou parou vpřed.

Jak vaše poslední album Metalovej svátek - živák ze Semilassa - přijali fanoušci?
CD Metalovej svátek - živě jsme natočili na Metalových vánocích v Brně a fanoušci ho přijali s nadšením. Myslím, že výběr i zvuk skladeb je výbornej.

Připravili jste na Břestek něco speciálního?
Na fanoušky z chřibského údolí se moc těšíme. Zahrajeme jak nový, tak i starý věci. Nebude chybět samozřejmě ani Simulant nebo Metalovej svátek.  Za kapelu Titanic vzkazuji, že to pořádně roztočíme!

BŘESTECKÝ ROCKOVÝ FESTIVAL
17.30 Atak
18.30 Trilobit
19.40 Imortela
21.00 Kelwin
22.00 Jerem.i
23.00 Titanic

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace