Na Bukovině zazáří hvězdná Slza

Na Bukovině zazáří hvězdná Slza
Foto: archiv Slza  /  Zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil jedou na hudební vlně.
Popovice Kultura 05 / 07 / 2018

Holomráz doprovází klip Chmýří pampelišek

Duo Slza, tedy zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil (který se nedávno oženil), se opět vrací na Slovácko. Tentokrát budou koncertovat v rámci tour k nové desce Holomráz v Amfíku Bukovina v sobotu 13. července od 20.00. Vstupenky jsou v předprodejích.  

Lukáši, jak tě vlastně napadlo založit duo?

Lukáš: Ta myšlenka se mi honila hlavou pěkně dlouho. Začal jsem k sobě hledat parťáka a osud zařídil, že jsem na YouTube našel Petrův kanál, kde zpíval nejrůznější zahraniční covery. Líbily se mi tak moc, že jsem Petra kontaktoval a začali jsme spolupracovat.

Proč název Slza?

Protože se v našich písničkách objevují emoce - jak slzy štěstí, dojetí, tak i smutku.

Jak jste se vlastně dostali k muzice?

Lukáš: Já jsem od dětství chodil kvůli rodičům na ZUŠku na klasickou kytaru a děsně mě to nebavilo. Až kolem osmnácti let jsem se s ní skamarádil a začal objevovat rockovou hudbu a s ní přišly taky první kapely a zkušenosti...
Petr: Já jsem pro změnu od čtrnácti chodil na bicí, ke zpěvu mě přivedla kamarádka o dva roky později. Až po založení Slzy jsem začal chodit na hodiny zpěvu.

Na Slovácko se vracíte poměrně často. Co vás sem táhne? 

Lukáš: Moc, skvělý, lidi jsou tady úžasní a vždycky si tady užijeme nějakou legraci.
Petr. Byli jsme nadšeni z několika koncertů a hlavně, že nás loni pozvali na Velehrad. Na tak velké křesťanské akci jsme nikdy nehráli, je to jako pokročit do dalšího levlu. Ač nejsme věřící, kteří by chodili do kostela, rozhodně v něco mezi nebem a zemí věříme a tady to na nás hodně působí.

Dokonce jste v nejznámější masné firmě s folkloristy z Kaliny natáčeli videoklip. Zažili jste tady pořádnou folklorní pařbu?

Petr: Abychom řekli pravdu, vždycky je to tady tak hektické, že jsme neměli možnost ani šanci s nimi opravdově zapařit. Vždycky spěcháme na další koncert třeba na druhé straně republiky - ale už jsme si říkali, že si příště uděláme volno a pozvání do nějakého toho sklípku si nenecháme ujít.  
Lukáš: Když jsem chodil na kontrabas do hudebky, hrával jsem v dudáckém souboru. Na posledním festivalu, když už jsem byl plnoletý, se večer rozjela úžasná párty dudáků, cimbálovek a tanečníků, což byl pro mě nezapomenutelný živelný zážitek.

Skamarádili jste se s lidmi z Babic či ze souboru? Drželi jste Tondovi Žmolovi při finále verbuňku ve Strážnici alespoň na dálku palce?

Petr: Do klipu jsem se tady musel naučit cifrovat pod vedením zkušeného lektora a bylo to tedy docela hustý. Skláním se a obdivuju všechny tanečníky, včetně Tondy Žmoly.

Obléhají vás „náctiletí“ fanoušci - netoužíte zabodovat u staršího publika?

Petr: Hudbu děláme, protože nás naplňuje, ne, abychom se zalíbili masám lidí. Jsme ale šťastní za každého fanouška, jestli hrajeme pro deset, nebo tisíce lidí. S náctiletými chodí rodiče a ti se postupně stávají našimi příznivci.
Lukáš: Pořád však zůstáváme nohama na zemi a jejich podpory si nesmírně vážíme, je neuvěřitelné, kam až nás dostali.

Na co se mohou fanoušci těšit?

Na oblíbené pecky, ale i funglovky se silnými texty. Během Holomráz tour vznikl videoklip na píseň Chmýří pampelišek, který si před koncertem můžete zkouknout. Kluci v něm připomínají, že i v dospělosti by člověk neměl zapomenout plnit si své sny.

autor: IVA PAŠKOVÁ
TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace