Na košt s taškou vajec

Na košt s taškou vajec
Foto: pri
Uherské Hradiště - Sady Kultura 04 / 04 / 2015

POZOR změna! Košt slivovice v Derfli až po Velikonocích

Tradiční Velikonoční košt slivovice v Derfli musí být o 14 dní posunutý. Nečekaně zkolaboval přenos informací face to face a dodatečná registrace již neprošla. Pravidelný rytmus narušili vinaři. To se ale při pití slivovice stane, že se na něco zapomene. Nějak jsme si to neuvědomili, že budou Velikonoce letos brzo, a tak se nám do našeho termínu nabourali vinaři, vysvětlil Jiří Katrňák za skupinu nadšených pořadatelů. Za horší bych považoval, kdybychom se ocitli na suchu. To naštěstí nehrozí a na 11. dubna připravíme návštěvníkům k ochutnání 378 vzorků, žehlil stav Katrňák a přislíbil, že příští rok se bude koštovat v obvyklém termínu.
Košt není pouze o pití. Neodmyslitelnou součástí je soutěžní košt slováckých dobrot štrúdlu a klobás a klání o nejlepší upletenou žilu. Pletení by bylo mimo mísu. U této příležitosti, která se stává jednou za deset let, vyhlašujeme novou soutěž, a to o nejlepší velikonoční vajíčko, přichází nečekaně Katrňák s aktuálním nápadem. Je to na každém, jak si to přebere. Sice nevím, kteří mladí kluci sbírají vajíčka, ale necháme se překvapit. Je to na každém, jaké přinese, kategorie žádné nevypisujeme, uzavřel tuto záležitost Katrňák.
V pátek se 17 skupinek tvořených z trojice degustátorů pustilo do nelehkého úkolu. Nemám ještě dobře vyvinuté a natrénované chuťové a čichové smysly, tak jsem si vybral ostatní destiláty, jako je ananasovice, vínovice, a je to opravdu zajímavé pití. Celkově si to chlapi pochvalují, protože většina stolů chutná čisté modré ovoce, kterého se sešlo 198 vzorků, řekl Katrňák a okořenil peprný rozhovor informací, že k mání bude i likér z kiwi, šípků a chorvatská travarica.
Kvalitu pálenek potvrzovalo průběžné bodování u stolu každého degustátora. Děláme jablko a kalvádos a zatím jsme nenarazili na špatný vzorek. Je to vynikají. Nečekali bychom tak dobré vzorky, shodovali se Marek, Laďa a Tomáš.
Košt slivovice v Derfli začíná 11. dubna v 15.00 a od 17.00 bude hrát CM Hora.

Galerie

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace