Na Královu řeč se sjíždějí diváci z celé republiky

Na Královu řeč se sjíždějí diváci z celé republiky
Uherské Hradiště Kultura 09 / 02 / 2017

Tomu se říká veleúspěch: nejnovější inscenace režiséra Igora Stránského Králova řeč s Pavlem Hromádkou a Pavlem Majkusem v hlavních rolích měla premiéru teprve před týdnem a už teď se o ní mluví jako o události roku a začínají se na ni sjíždět diváci doslova z celé repubiky.
„Jsou divadelní inscenace, po jejichž zhlédnutí lituji toho, že jsem se přezul z pohodlných papučí do černých bot a vyrazil do divadla za rohem. A pak jsou inscenace jako Králova řeč ve Slováckém divadle, kde nelituji ani třiapůlhodinové cesty autem z Třeboně, protože je to prostě mimořádný zážitek. Bravo,“ napsal divadelníkům například Michal Pech. Za pravdu mu dává divadelní kritik J. P. Kříž, jenž na příběh o koktavém králi dorazil z Prahy a po skončení prohlásil, že jde o nejlepší Královu řeč ze všech, jež do té doby na českých jevištích zhlédl.
„Mnoho diváků přijíždí i ze severu Moravy, z Olomouce, z Ostravy, ale pro nás není ani tak důležité, odkud přijedou, ale že daleké cesty nelitují,“ říká Markéta Kudeříková z marketingového oddělení divadla. Jedním dechem dodává, že Králova řeč se už po prvních reprízách zařadila mezi mimořádně vyhledávané tituly. Po skončení premiéry i následujících repríz diváci dlouho tleskali vestoje a o novince se mluví jako o události roku. To potvrzuje i zájem o vstupenky. Z více než tisícovky lístků na únorová představení je k dispozici poslední stovka.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace